82% новин про Україну та Захід, які рф поширює в Британії, присвячені “зраді”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Російські інформаційні агентства russia Today і “Спутнік” найчастіше повідомлення про Україну обрамлюють в межах таких тем, як “Провали уряду” і “Недемократичні практики”, “Інституційний конфлікт” і “Злочини / Насильство”, йдеться у дослідженні “Новини як зброя”, яке провів Центр досліджень медіа, комунікацій та влади лондонського Kings College. За 8-тижневий період вибірки ці агентсва опублікували 101 статтю англійською мовою про Україну, пише міжнародний фонд “Відродження“.

Так само RT і “Спутнік” висвітлюють становище в країнах ЄС та США, відзначається у статті. Автори виявили, що політична дисфункція є ключовим наскрізним повідомленням, які RT і “Спутнік” використовували, висвітлюючи теми політики й суспільства в західних країнах. З 2641 статей про події у Великобританії, США, Франції, Німеччині, Швеції, Італії та Україні, що були проаналізовані, у 2157 (81,7%) один чи більше разів згадано політичні провали, конфлікти тощо.

80% усіх згадок про НАТО, які росія поширювала в британських ЗМІ, також містили негативні ключові повідомлення. Найчастіше НАТО описувалось в цих повідомленнях як агресивна експансіоністська загроза для росії. Часто повідомлення були присвячені конфліктам всередині НАТО, негативним ефектам від членства для країн-учасниць та аргументам на виправдання російської агресії.

В рамках дослідження українського контексту, експерти порівняли російськомовні новини в російських та українських медіа, виявивши маніпуляції з боку RT, “РИА Новости” й ТАСС, які негативно висвітлювали парад до Дня незалежності України та пропозиції щодо незалежності Української православної церкви.

Окрім поширення негативних новин про своїх геополітичних супротивників, російська пропаганда активно користується методом розмивання правди. Для цього в інформаційний простір закидаються різні, часто взаємозаперечні та очевидно брехливі повідомлення. Зокрема, для дискредитації офіційної позиції Великобританії з приводу отруєння Скрипалів, RT і “Спутнік” поширили 20 брехливих повідомлень, кожне з яких суперечило іншим.

Дослідження “Новина як зброя” є першим всеохопним дослідженням тактик, проваджених RT і “Спутніком” задля демонстрування російської могутності й формування новинного порядку денного у Великій Британії. В рамках дослідження автори проаналізували більше 10 тис. повідомлень російських інформаційних агентств та понад 150 тис. повідомлень у британських медіа, простеживши, яким чином британські ЗМІ потрапляють на гачок російської пропаганди.

Читай у Google News!