Дії “Укроборонпрому” загрожують “Мрії” – Defense Express

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Скандал навколо ДК “Укроборонпром” та ДП “Антонов” набирає обертів. У розпорядженні Defense Express опинився ряд документів, які торкаються намірів держконцерну “віджати” в “Антонова” авіакомпанію Antonov Airlines.

"'Укроборонпром'неодноразово звинувачували у тому, що “під ширмою” трансформації він намагається знищити ‘Антонов’, а звільненні величезні площі у Києві віддати під забудову. Проте, окрім понад 4 тисяч гектар, Айварас Абромавічус та його “команда реформаторів”, судячи з усього, націлилась на ще один актив підприємства – Antonov Airlines”, – пише видання.

Про намір “Укроборонпрому” вичленити з держпідприємства авіакомпанію з флотом у декілька десятків літаків, зокрема єдиним у світі Ан-225 “Мрія” та сімох Ан-124 “Руслан”, попередили самі авіабудівники 🖹.

Фактично мова йде про мільярди гривень на рік, які заробляє “Антонов” на перевезенні вантажів по всьому світу, надаючи послуги НАТО та рятуючи світ від корановірусу. Для розуміння порядку цифр – рейс “Руслану” за маршрутом Китай-Європа коштує понад 650 тисяч доларів, а цінник “Мрії” може легко скласти мільйон доларів.

Саме ці кошти дозволяють “Антонову” самотужки виконувати програму з імпортозаміщення літаків, збирати Ан-178 для Перу, проводити глибоку модернізацію “Русланів” та розробляти Ан-188 для українського війська.

У випадку відокремлення від ДП “Антонов” Antonov Airlines – єдине в Україні авіабудівне підприємство залишиться без стабільного джерела доходів, яке дозволяє тримати багатотисячний фаховий колектив. Фактично, мова йде про намір швидкого доведення до банкрутства “Антонова”.

Але це призведе до того, що “Мрія” та “Руслани” навіки залишаться прикутими до землі. Бо єдиного сертифікованого підприємства, яке має право обслуговувати ці літаки, вже не буде.

Таким чином, як попереджають у листі авіабудівники, через намір Айвараса Абромавічуса, Україна залишиться не тільки без “Антонова”, але і без “Мрії”.

Читай у Google News!