Керівництво “Укроборонпрому” нищить оборонний комплекс України – ДП “Антонов”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Представники державного підприємства “Антонов”, що входить до ДК “Укроборонпром”, звернулись з листом до президента України з проханням приділити особисту увагу проблемам, які є критичними для стабільної роботи підприємства, передає defence-ua.com.

“Протягом останнього часу складається ситуація, яку ми вважаємо загрозливою для подальшого існування підприємства і галузі в цілому”, наголошується у листі, якій підписано керівниками структурних та профспілкових об’єднань ДП “Антонов”.

У листі, серед іншого, висловлюється занепокоєність з приводу підходів концерну “Укроборонпром” щодо запропоноваих концепцій з реформи оборонно-промислової галузі країни загалом та ДП “Антонов”, зокрема.

У листі стверджується, що “з шаленою швидкістю розробляються проекти трансформації Концерну та підприємств-учасників та вносяться законопроекти, проти яких виступають підприємства-учасники”.

“Такі пропозиції не відповідають чинному законодавству, адже вони спрямовані на втрату контролю з боку як президента країни, так і КМУ за оборонно-промисловим комплексом, який є складовою частиною сектору безпеки і оборони країни, відповідно до Закону України “Про національну безпеку України”.

В пропозиціях щодо трансформації не знайшлося місця і для центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ), що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику, утворення якого прямо передбачено Законом України “Про національну безпеку України”.

Функції КМУ щодо управління об’єктами державної власності обмежуються затвердженням статуту нової структури та призначенням до її наглядової ради членів, що не відповідає базовому Закону України “Про управління об’єктами державної власності”.

А самим Наглядовим радам, а точніше – їх членам пропонується надати майже необмежені права щодо розпорядження майном підприємств ОПК, у тому числі, маючих стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Жодна відповідальність за їхні дії не передбачається.

Таким чином, долю ОПК країни будуть вирішувати не державні органи, а 5-7 фізичних осіб, частина яких може взагалі бути не громадянами країни.

Читай у Google News!