Через скандал з викраденням Чауса звільнили “стрілочника”, щоб відвести гнів від Зеленського – Бутусов

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
викраденням Чауса

Звільнення голови Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка – це покарання “стрілочника” через скандал з викраденням екс-судді Чауса в Молдові, щоб відвести гнів Зеленського від Єрмака і Демченка. Про це пише журналіст Юрій Бутусов, передає censor.net.

“Насправді, розслідування Молдова провела ще у квітні, але до моменту дострокових виборів у липні Майя Санду не хотіла розкручувати невигідний для неї скандал з дружньою Україною”, – констатує журналіст.

Він також оприлюднив документ з Молдови – міжнародно-правове доручення від 14 квітня 2021 року, в якому викладені встановлені молдавськими правоохоронцями обставини справи.

Зокрема, в тексті доручення Генпрокуратури Молдови зазначається:

 1. Молдова затримала учасника викрадення – свого громадянина Михайла Кодрянова, який придбав три автомашини для проведення операції (в червні влада Молдови повідомила про затримання ще одного учасника операції).
 2. Миколу Чауса і його охоронця Олексія Кириличенка захопили і викрали о 12.10, серед білого дня в центрі Кишинева, біля будинку, де проживав Чаус (було багато свідків, викрадення знімали на телефони!). Охоронця залишили в машині, а Чауса пересадили в іншу машину, потім його переміщення не встановлені. Однак в тексті доручення міститься запит на повну інформацію про машину посольства України, на якій пересувався військовий аташе Сметанюк (в травні влада Молдови показали відео, як нібито на цій самій Тойоті Сметанюк нібито вивозить Чауса з Молдови).
 3. Молдова згідно з міждержавною угодою про правову допомогу запросила відомості про особу, документах і перетин кордонів 12 громадян України, які обґрунтовано підозрюються у причетності до викрадення: Михайло Булега;
  Олег Стадник;
  Богдан Кузьмак;
  Тарас Штойко;
  Юрій Ткач;
  Юрій Коваленко;
  Андрій Солтис;
  Едуард Ставицький;
  Роман Кожушко;
  Олександр Костенюк;
  Олексій Нечаєв;
  Олексій Сотников
  Також запрошена інформація про 2 співробітників посольства України:

Сергій Сметанюк;
Олексій Брагівець.

 1. До доручення додаються копії паспортів 12 громадян України.

Президент Санду вимагала на переговорах з президентом Зеленським надати всю інформацію, яку запросила прокуратура. Генпрокурор Стояногло зробив публічну заяву, оскільки, відповідно до джерел Цензор.Нет, Україна досі не надала жодної відповіді на доручення Молдови. Хоча низка громадян із запиту перебували на території Молдови … зі своїми справжніми документами. За даними українських ЗМІ, низка цих людей можуть бути пов’язані з Головним управлінням розвідки Міноборони. Сказати правду про них – кримінальна справа, обдурити – скандал тільки посилиться, оскільки вони по-справжньому засвітилися

“У чому причина скандалу і звільнень, і чому Зеленський все ще не може пред’явити Чауса? Операція була санкціонована самим президентом Зеленським, і здійснювалася начальником ГУР МО Кирилом Будановим з відома глави ОП Єрмака, начальника комітету з розвідки Демченка, заступника голови ОП Машовця. До неї залучалися і глава СЗР Кондратюк, і глава СБУ Баканов”, – повідомляє журналіст.

Він зауважує, що прийнятий у 2020 році Закон про розвідку прямо забороняє залучати розвідувальні органи в інтересах правоохоронної діяльності.

Бутусов також вважає, що викрадення Чауса організоване так бездарно, щоб повністю провалити участь ГУР МО в Молдові, і дискредитувати зв’язок Майї Санду з Україною напередодні дострокових парламентських виборів.

Читай у Google News!