Асоціація міст України заявила про нестачу пільгового газу для побутових споживачів та бюджетних установ

Асоціація міст України заявила про нестачу пільгового газу для побутових споживачів та бюджетних установ 1

Асоціація міст України (АМУ) звернулася до прем’єр-міністра України з проханням втрутитися у вирішення проблеми, яка ставить під загрозу проходження опалювального сезону.

“Нафтогаз на власний розсуд визначив обсяги природного газу, які будуть постачатися підприємствам теплопостачання за передбаченою Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. ціною для забезпечення теплопостачання побутових споживачів та бюджетних установ”, – йдеться у повідомленні.

За словами АМУ, на прохання центральних органів виконавчої влади, опалювальний сезон у багатьох населених пунктах почався набагато раніше, ніж у попередні періоди, відповідно передбачених НАК “Нафтогаз України” обсягів газу виявилося недостатньо. 

При цьому, Нафтогаз відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу в результаті чого у жовтні 2021 року підприємства теплопостачання були змушені використовувати для забезпечення централізованого тепло- та гарячого водопостачання побутових споживачів і бюджетних установ природний газ, за ринковими цінами від 25 грн за 1 куб метр і вище, що є порушенням Меморандуму.

“Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, несуть збитки, джерел для відшкодування яких ні у них, ні у органів місцевого самоврядування немає”, – повідомляє АМУ.

Читай у Google News! Асоціація міст України заявила про нестачу пільгового газу для побутових споживачів та бюджетних установ 2
Читай у Google News! Асоціація міст України заявила про нестачу пільгового газу для побутових споживачів та бюджетних установ 3