“Новий напад українофобії”. Слуги народу хочуть позбавити незалежності мовного омбудсмена – В’ятрович

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
ze0

У “Слуг народу” новий гострий напад українофобії. 29 депутатів на чолі з Бужанським зареєстрували законопроєкт №6336, мета якого – позбавити незалежності Уповноваженого з захисту державної мови, пише народний депутат Володимир В’ятрович.

“Зараз Закон про мову передбачає, що Уповноважений, хоча й призначається урядом, є незалежним і не може бути звільненим без належних підстав. І от Бужанський разом з найодіознішими «слугами» – Брагаром, Третьяковою, Гетманцевим і Ко – пропонує дозволити уряду знімати Уповноваженого будь-коли – через «незадовільний звіт» чи просто за поданням прем’єр-міністра. Тобто зробити інституцію, яка захищає мовні права українців, у тому числі від порушень закону високопосадовцями, цілковито залежною від цих посадовців”, – написав В’ятрович.

Народний депутат наголосив: аби нововведення прийняли, у Раді навіть змінили головний комітет, який його має розглядати. “Щоб пропхати цей законопроєкт, у Верховній Раді навіть змінили головний комітет, який має його розглядати! Ще в понеділок на сайті Верховної Ради головним комітетом значився гуманітарний, який спеціалізується на мовній політиці і навряд чи підтримав би цю антиукраїнську авантюру. Але сьогодні головним записаний уже комітет з організації державної влади, голова якого Андрій Клочко також підписався під проєктом Бужанського.

“Якщо монобільшість не підтримує цей законопроєкт, вона має публічно про це заявити і забезпечити його зняття з розгляду. Якщо ж відповідних заяв (і головне – дій) не буде, це означає, що Зеленський і його партія розпочали небезпечну атаку на закон про мову, і українцям треба підніматися, щоб дати цій атаці гідну відсіч”, – наголосив В’ятрович.

Як повідомлялось, в Криму фактично заборонили користуватися українською та кримськотатарською мовами.

Читай у Google News! google news
Читай у Google News! google news