Медичне страхування в Україні почне працювати у 2020 році – Супрун

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Повноцінне медичне страхування громадяни України отримають коли, коли реформи буде впроваджено на усіх рівнях надання медичної допомоги. Це станеться у 2020 році, написала в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.

“У 2020 році, коли нова система буде поширена на всі рівні медичної допомоги в Україні, ви будете справді застраховані. Звернувшись в будь-який заклад, що співпрацює з Національною службою здоров’я України, ви зможете отримати чіткий гарантований державою пакет медичних послуг. Саме таке реальне (а не формальне) страхування — мета нашої роботи”, – поінформувала Супрун.

В.о.міністра пояснила, що страхування в широкому сенсі слова є гарантіями надання медичних послуг. “У Британії громадяни реально застраховані на випадок хвороби, не будучи застрахованими в юридичному сенсі. Вони просто звертаються в медичний заклад й отримують безкоштовну допомогу. Це і є страхування, що працює без надмірної бюрократії страхових компаній”, – зазначила Супрун.

Супрун закликала українців не вірити обіцянкам щодо “європейської страхової медицини” кандидатів на посаду Президента.

“За цими словами ховається банальна гра словами та емоціями людей. Громадянам малюють нереальну картинку прекрасного майбутнього, де “все буде добре для всіх” і називають це “страховою медициною”. Такі картинки “світлого майбутнього” десятиліттями малювали в Совєцькому Союзі. Нічого не зміниться, якщо ми насадимо страховий механізм збору коштів на совкову систему надання послуг. Ми просто витрачатимемо більше на ті самі погані медичні послуги”, – зауважила Супрун. Цього не можна допустити, підкреслила вона.

За словами Супрун, якість охорони здоров’я – не в тому, як збирати кошти, а в тому, як їх використовувати. “І Британія, і Німеччина мають ринкові, конкурентні, ресурсоефективні, надійні системи. Там якісна система надання послуг. Саме ця система реально страхує людей. А не те, яким способом зібрані кошти. У європейських країнах охорони здоров’я не є наслідком способу фінансування. Фінансування через механізм страхування в багатьох європейських країнах — скоріше данина історії, аніж свідомий вибір. Їх об’єднує принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, вільний вибір лікаря, автономізовані заклади, які заробляють, а не утримуються, ринкова конкуренція за пацієнта. Самі ті принципи, які ми й впроваджуємо зараз в Україні”, – підсумувала в.о. міністра.

Як заявляла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, сімейні лікарі первинної ланки вже у 2019 році отримуватимуть зарплату від 15 тис. до 25 тисяч гривень. 

Раніше журнал “Новое Время” назвав п’ять наймасштабніших схем у сфері державної медицини, які знищила Уляна Супрун, чим нажила собі могутніх ворогів.

Читай у Google News!