Порошенко про Крим: Торгів з росією не буде

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Забезпечення відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України залишається найважливішим завданням для влади і Президента, наголосив Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу “Україна”, повідомляє прес-служба глави держави.

“Перша позиція, що ми маємо розуміти, хто нам протистоїть. Одна з найбільших військових машин світу – тоталітарна, яка поставила завдання на сьогодні зробити незаконну анексію Криму. І перше, що ми зробили – сколотили світову солідарність з Україною, яка сприяє визволенню Криму”, – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що “ні на які торги, ні на які підкилимні домовленості Україна ніколи не піде”. “Крим буде повернуто Україні. Ми зробимо все можливе, щоб це було зроблено якнайшвидше, одразу же після президентських виборів. Бо ви чули неодноразові заяви путіна, що до президентських виборів цього робитися не буде, бо він дуже сподівається, що буде обраний будь-хто, крім Порошенка для того, щоб нова українська влада приповзла на колінах і подарувала йому Крим. Моя позиція – не дочекаються. Ми звільнимо Крим», – сказав він.

Президент зазначив, що для цього Україна нарощує військову потужність, зміцнює міжнародну солідарність, забезпечує економічне зростання. “Те саме буде з Донбасом. Не виключаю, що одразу після виборів у нас буде прогрес по блакитних шоломах (запровадження миротворчої місії під егідою ООН на окупованій частині території Донбасу – ред.)”, – зауважив глава держави.

У цьому зв’язку він наголосив, що до юрисдикції спеціальної моніторингової місії ОБСЄ належить не лише Донбас, а й Крим. “І ми маємо абсолютно чіткий план, буквально потижнево, що ми маємо робити для цього”, – підкреслив Порошенко. Він також подякував Меджлісу кримськотатарського народу. “Окремо хотів би до них звернутися – вірте, ми будемо боротися за те, щоб звільнити Крим. Ми ніколи жодного дня не забуваємо про вас. І ми пишаємося вашою боротьбою. Разом ми точно переможемо”, – сказав глава держави.

Раніше стало відомо, що Меджліс кримськотатарського народу вирішив підтримати Петра Порошенка на виборах Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.

Як повідомлялося, за підрахунками аналітиків Bloomberg Economics. рф за 5 років окупації Криму втратила $150 мільярдів.

Читай у Google News!