рф використовуватиме банк в Угорщині для шпигунства?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Захід стурбований тим, що росія може використовувати штаб-квартиру російського Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) в Будапешті для шпигунства у Європі, пише The New York Times.

Авторитетне американське видання відзначає, що парламент Угорщини надав МІБ ряд привілеїв, в той час як очільник фінустанови тісно пов’язаний з спецслужбами рф.

“Голова банку (МІБ) має тривалі зв’язки з російськими спецслужбами. Водночас, угорський парламент фактично надав банку дипломатичний імунітет від будь-якого контролю з боку поліції або фінансових регуляторів, таким чином залишивши західних безпекових силовиків з тривогою, що російські шпигуни зможуть використовувати його як базу для проведення розвідувальних операцій в Європі”, – йдеться у статті.

Під час холодної війни банк відігравав роль фінансового центру комуністичного торговельного блоку. Його позиції ослабли внаслідок розпаду Радянського Союзу, однак уряд путіна відновив за допомогою нової команди менеджерів. У нинішнє об’єднання входять Куба, Болгарія, Угорщина та В’єтнам, які управляють банком за принципом”одна країна-один голос”. Найбільший влив на фінустанову здійснює росія, яка контролює 40% активів банку, пише видання.

За інформацією джерел NYT, серед яких посадовці із західних країн та колишній російський чиновник,  глава Міжнародного інвестиційного банку Ніколай Косов є вихідцем із відомої родини КДБ. Як пише видання, його батько був високопоставленим російським шпигуном у Будапешті протягом більшої частини 70-х, а його матір російські медіа охрестили однією з “найбільш екстраординарних шпигунів 20 століття”. Західні спецслужби вважають, що Косов й сам служив в російській розвідці.

На думку одного з чиновників європейської безпеки, банківська домовленість про надання банку спецстатусу дає Владіміру путіну можливість поповнити свій шпигунський корпус після вигнання десятка російських чиновників з Європи та США через отруєння колишнього офіцера ГРУ рф Сергія Скрипаля.

Як повідомлялося раніше, Служба безпеки Швеції заарештувала співробітника компанії у сфері технологій за підозрою в шпигунстві на користь рф. 

Читай у Google News!