ЗСУ найближчими днями можуть відкинути росіян на кордон з Бєлгородською областю – ISW

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Бєлгородською областю

Український контрнаступ на північний схід від Харкова, ймовірно, дістанеться російського кордону в найближчі дні чи тижні. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни [ISW].

Російські війська, імовірно, здійснюватимуть обмежений відступ через успішні українські атаки і, як повідомляється, зруйнували три мости, щоб уповільнити просування українців. Тому навряд чи російські війська найближчим часом розпочнуть операції з повернення північно-східних околиць Харкова, звільнених українськими військами. Український наступ, ймовірно, має на меті витіснити російські війська з зони артилерійського ураження Харкова і виходом на кордон з росією – Бєлгородською областю.

Як раніше прогнозували ISW, український контрнаступ змушує російські підрозділи, призначені для дислокації в інших місцях, передислокуватися на Харківський фронт, щоб зупинити українські атаки. Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські війська можуть бути не в змозі перешкодити українським силам досягти російського кордону, навіть з додатковим підкріпленням.

Як повідомляється, українські війська наразі прямо не загрожують російським лініям комунікації до Ізюма (і ISW наразі не може перевірити заяви про окремий контрнаступ України на Ізюм), але український контрнаступ демонструє перспективні можливості та може створити умови для подальших наступальних дій у північно-східній Харківській області.

Читай у Google News!