Ми маємо зробити все можливе, щоб забезпечити контрнаступ ЗСУ, нам потрібно встигнути до 11 вересня – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
контрнаступ

контрнаступЗараз ми маємо зробити все можливе, щоб забезпечити контрнаступ ЗСУ, заявив під час телемарафону «150 днів війни» на Телеканал “Прямий” п’ятий президент України Петро Порошенко.

Нам потрібно встигнути до 11 вересня. 11 вересня в росії – день загальних виборів. Під 11 вересня вони намагаються провести псевдореферендуми на кшталт кримського, яким намагатимуться приєднати окуповані території до росії, а потім уже атакувати нас під приводом, що вони захищають російську територію. Ми не маємо права їм дати це зробити.

Я переконаний, що ми маємо дуже перспективні позиції. По-перше, у нас зручні умови для контрнаступу на правому березі Херсона. Сьогодні додаткові переваги дає нам руйнація об’єктів критичної інфраструктури. Ми їм вже не дамо висадити морський десант ні в Одесі, ні в Херсонській, ні в Миколаївській областях. І безумовно, що ми маємо розрізати суходіл, коридор по Запорізькій області. Там є перспективні напрямки наступу. І коли буде удар там – ми зможемо розвинути тактичний успіх і на наших позиціях по Сходу.

А переломним моментом на фронті стало використання нових систем залпового вогню HIMARS. Позиційна війна в минулому. Сьогодні це війна точної артилерії, яка вміє швидко змінювати позиції, яка вміє в координації з дронами чітко вражати цілі. І перед тим, як пускати піхоту в наступ, там все має бути знищено. Сьогодні і HIMARS, і М777, і CAESAR, і багато іншої артилерії, яку ми отримали від партнерів, яскраво це продемонстрували.

А ще – війна протиповітряної оборони, сучасної, американської, натівської, яка точно у нас попереду. А ще – це війна літаків, які точно будуть у нас найближчим часом, тому що готуються вже пілоти наші на відповідних базах країн НАТО. І ще, я сподіваюсь, ми будемо мати найближчим часом нові натівські танки, бойові машини піхоти, нові БТРи, і їх чисельність дозволить нам реалізувати те, про що я кажу – контрнаступ.

У свою чергу разом із ГО Справа Громад, Фонд Порошенка, ГО “Res_Publica. Брати по Зброї” ми робимо все можливе, щоб посилити наші підрозділи технікою. І я вдячний українцям, які долучаються до цього своїми донатами. Маємо зробити все можливе для того, щоб зробити наступ серпня-початку вересня Збройних Сил України ефективним!

Читай у Google News!