ЗМІ: Конституційний суд обмежив повноваження НАБУ на вимогу заводу Коломойського

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”. Відповідне рішення було ухвалене за конституційною скаргою АТ “Запорізький завод феросплавів” під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату КС, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник.

“Конституційний суд задовольнив конституційну скаргу “Запорізький завод феросплавів” і визнав неконституційним положення статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”, – повідомило джерело агентства.

Відповідне провадження КСУ відкрив у жовтні 2018 року за скаргою акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, що контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Там вважали неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн. Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування, наголошує агентство.

Як повідомлялося раніше олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю збрехав про вартість ПриватБанку.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket