Зашморг на шию, електрострум та моріння спрагою. Денісова розповіла, як росіяни катують полонених, зокрема “азовців”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
азов

росія продовжує порушувати Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими в Україні, заявила уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова.

За її словами, під час моніторингового візиту до закладу охорони здоров’я, де перебувають звільнені з полону українські військові, вони повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів.

“Більшість українських військовослужбовців було взято у полон окупантами під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятору в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території. У подальшому наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа”, – розповіла Денісова.

Під час етапування українським воїнам замотували очі скотчем, одягали на голову мішок, зв’язували руки мотузками.

У полоні українських військовослужбовців катували – погрожували вбивством, били та принижували.

” З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення “Азов”. Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами”

Крім того, українські військовослужбовці повідомили, що рашисти вводили їм невідомі препарати на літеру “М”, після чого вони непритомніли та втрачали пам’ять.

“Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш “Простите нас, родные россияне”, гімн рф, історію створення герба та прапора рф, інакше – застосовували тортури і катування”, – зазначила Денісова.

Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро. Жінки були позбавлені засобів гігієни та можливості помитися. Стосовно них чинився психологічний тиск – на їхніх очах жорстоко били українських полонених чоловіків. Також полонянок примушували до статевих актів.

Життєво необхідна медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалась. Лікар оглянув їх лише перед переміщенням до табору військовополонених у місті Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ.

Українцям не давали воду, лише 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували у харчуванні – на території ОРДО денний раціон складався зі шматка хліба і сала.

Читай у Google News!