Закон про референдум списаний у Медведчука?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
референдум

Президентський закон про народовладдя через всеукраїнський референдум, який 27 січня ухвалили народні депутати України, списаний його головним лобістом – віцеспікером парламенту Русланом Стефанчуком з відповідного законопроєкту Віктора Медведчука, передає prm.ua.

Як і чому це сталося, і як пов’язаний “слуга народу” Руслан Стефанчук до кума путіна, розбиралися журналісти Watchdogs.Розслідування.

Журналістам потрапила до рук дуже цікава аналітика спецслужб, щодо історії концепту “народовладдя” в Україні та ролі у цьому процесі Медведчука. Якщо переповідати максимально коротко – з 2006 року в інтересах росії одне й те саме коло осіб в Україні просувало під гаслами “прямої демократії” різноманітні фейкові об’єднання. Всілякі “Суверенні народи України”, самопроголошені територіальні громади – в Сумах, Миколаєві, Дніпрі, в Одесі.

Ідеологічно, це були прообрази майбутніх терористичних утворень – “ДНР” і “ЛНР”. І всі вони “громади” танцювали навколо питання референдумів з найрізноманітніших питань. І ключове, що усе це коло осіб замикається на Віктора Медведчука і його стару організацію “Український вибір”.

Кандидат юридичних наук, експерт із конституційного права Микола Марченко з “Асоціації українських правників” юридичний аналіз двох проєктів – Зеленського і Медведчука. ОПЗЖ зареєструвало свій варіант у серпні 2019 року, а “слуги” – у червні 2020. І справжньою сенсацією стало те, що Стефанчук частково списав свій законопроєкт з медведчуківського – там знайшлися і концептуальні, і навіть прямі текстові запозичення.

Читай у Google News!