Формула порятунку енергетики від “слуг”. Повернути “Роттердам+”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Формула порятунку енергетики

Аби врятувати енергетику, необхідно повернути регулювання енергетики та формульне ціноутворення на ринку електроенергії.

Про це написала депутатка України, член фракції “Слуга народу” Людмила Буймістер на своїй сторінці у Facebook.

“Задля запобігання краху базової галузі – енергетики та необхідності пошуку ще 50 млрд грн задля порятунку галузі треба терміново повернути регулювання в енергетиці, в т.ч. тимчасово повернутися до регулювання ціни для промисловості з використанням імпортного паритету в ціноутворенні на вугілля аналогічно до чинного ціноутворення на газ, щоб був об’єктивний та прогнозований ціновий маркер”, – написала Буймістер.

Депутатка нагадала, що до запровадження ринку електроенергії рік тому діяло формульне ціноутворення [Роттердам+ – УТ], після скасування якого енергогалузь опинилась в кризі. Зокрема енергокомпанії зазнають значних збитків, заборгованість учасників ринку сягнула десятків мільярдів, майже зупинилася вугільна галузь, а шахтарі вийшли на протести.

За її словами, формульне ціноутворення варто ввести як тимчасовий захід – на рік. Після чого запровадити повноцінний ринок електроенергії, врахувавши і виправивши допущені помилки.

Як відомо, з 1 липня 2019 року була запровадження нова модель ринку електроенергії. Вона прийшла на зміну моделі, де ціни були регульовані державою.

Читай у Google News!