Ринок електроенергії увійшов у хаотичний стан – Продан

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Головна проблема української енергетики сьогодні в тому, що розвалена система управління нею. Про це сказав Юрій Продан міністр енергетики та вугільної промисловості України (2014), передає Kosatka.Media.

“З 2014 року НАК “Нафтогаз” відійшов чомусь у підпорядкування Мінекономіки. Укренерго, яке сьогодні виконує диспетчерські функції і по суті забезпечує через мережі всіх споживачів, чомусь перебуває в підпорядкуванні Міністерства фінансів. Ніхто не координує роботу. З’явилися так звані наглядові ради в унітарних підприємствах, що для мене дивно, які приймають рішення, що не завжди співпадають з вирішенням проблем і викликів, які стоять перед країною. Це і збільшення видобутку газу, і приєднання нашої енергосистеми до європейської. Всі компанії в такому автономному плаванні”, – сказав він. 

На думку Продана, закон про засади функціонування ринку електроенергії минулого року був введений у дію передчасно. Він і призвів до ситуації, яку маємо сьогодні – з боргами “Гарантованого постачальника”, боргами перед “Енергоатомом”, перед генерацією ВДЕ. “Ринок пішов у якийсь хаотичний стан. Борги наростають, маємо проблеми з тепловою енергетикою. ‘Енергоатом’ говорить про неможливість нормально функціонувати, хоча він має сьогодні найнижчу ціну електроенергії”, – відзначив експерт. 

Читай у Google News!