Волонтери заявили про необхідність вивести представників рф зі складу СММ ОБСЄ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

З огляду на нижченаведені факти, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm вважає, що необхідно на міжнародному дипломатичному рівні наполягати, щоб російські спостерігачі були виведені зі складу Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні.

8 листопада 2019 року Україна виборола дуже важливу перемогу в Міжнародному суді ООН в Гаазі: Суд відхилив всі заперечення росії і визнав свою юрисдикцію у позові України проти рф.

“росія вперше буде відповідати за порушення міжнародного права і за порушення прав людини. Це вперше в історії, коли вони будуть за це відповідати. Вони будуть відповідати в суді по всіх фактах і по всіх наших звинуваченнях, представлених в нашому меморандумі, включаючи МН17”, – зазначила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, коментуючи рішення суду.

Від початку агресії росія стверджувала, що непричетна до ведення війни на Донбасі, постійно повторювала, що російська армія в Україні не воює, з’явився навіть мем #ІхТамНєт. Проте, суд ООН в Гаазі визнав слушність позову України і відтепер росія не може говорити про свою непричетність до війни. росія – сторона конфлікту. Це знав весь світ від початку російської агресії, тепер причетність росії до війни в Україні визнав суд, взявши до розгляду наш позов.

Також важливі докази, які доводять, що росія розв’язала війну на Донбасі, оприлюднила на минулому тижні Спільна слідча група (JIT), яка розслідує збиття малайзійського літака рейсу МН17 17 липня 2014 року в небі над окупованою російськими військами територією Донбасу. JIT оприлюднила перехоплені телефонні розмови терористів з російськими чиновниками. Ці розмови свідчать про участь російських спецслужб в управлінні терористами. “…аналіз показів свідків та іншої інформації показав, що вплив росії на “ДНР” виходив за рамки військової підтримки, і що відносини між російськими чиновниками та лідерами “ДНР” були, мабуть, більш тісними”, – йдеться у зверненні JIT.

Прямі докази співпраці російських спостерігачів з терористами “ДНР” та “ЛНР”

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

Згідно з інформацією станом на грудень 2017 року, 40 країн направили своїх спостерігачів на Донбас. На той час росія мала свій контингент спостерігачів у складі СММ ОБСЄ – 39 осіб. Станом на серпень 2019 року спостерігачами були 35 росіян і жодного українця (!).

Слід нагадати, що неодноразово фіксувалася співпраця російських спостерігачів зі збройними формуваннями російської окупаційної армії. Так, у жовтні 2014 року на українському блокпосту бачили, як до машини ОБСЄ кілька разів сідали терористи “ДНР” і російські військові. Представники місії тоді вибачились за “інцидент”.

У 2015 році серед російських спостерігачів у складі СММ ОБСЄ був виявлений офіцер ГРУ.

Нині загиблий координатор групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук у листопаді 2014 року наголошував: “… Поки в ОБСЄ широко представлені громадяни росії, ця організація, на наш превеликий жаль, дуже часто виступає в ролі ширми для агресивних планів рф проти України“.

На початку серпня 2019 року журналісти ТСН повідомили, що член місії ОБСЄ, громадянин росії Микола Алексєєв на своїй сторінці в Facebook відверто демонстрував свою ненависть до українців. Зокрема, у своїх повідомленнях від 2017 і 2018 років Алексєєв бажав смерті українцям і прославляв терористів “ЛНР і ДНР”. Пізнаше СММ ОБСЄ заявила, що «вжила заходів» щодо Миколи Алексеєва.

31 серпня 2019 року кореспондент Informator.media зафіксував на відео, як представники териростичної організації “ЛНР” коментували та знімали монітор керуючого дроном місії ОБСЄ, який пролітав над українськими позиціями в районі Станиці Луганської.

росіяни через участь в СММ ОБСЄ мають безпосередній доступ до інформації про українські позиції, розміщення озброєння, відео з БПЛА місії і можуть впливати на звіти. Це унікальна абсурдна ситуація, коли агресор має більше прав, ніж жертва агресії. Крім того, саме на ОБСЄ покладається функція контролю порушень в ході процесу розведення сил на Донбасі. Не складно здогадатись, що російські спостерігачі будуть гібридно задіювати свій вплив у місії. Цю ситуацію необхідно змінювати.

Читай у Google News!