Венедіктова не захотіла відкривати кримінальну справу щодо держзради Деркача і Дубінського

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Венедіктова

Офіс Генерального прокурора відмовився відкривати кримінальну справу за заявою Центру протидії корупції щодо ймовірної державної зради народних депутатів Андрія Деркача і Олександра Дубінського, а також ймовірного недекларування, ухилення від сплати податків і відмивання коштів останнім, повідомляє antac.org.ua з посиланням на офіційну відповідь ОГП.

Нагадується, що на початку жовтня цього року ЦПК звернувся до Офісу Генерального прокурора із заявою про злочин депутатів Деркача та Дубінського. Під час спільної прес-конференції вони заявили про необхідність розслідування нібито міжнародної корупції, пов’язаної із кандидатом у президенти США Джо Байденом і українськими громадськими організаціями.

Ця інформація від Деркача та Дубінського не була підтверджена жодними фактами. Більше того, вони ініціювали створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з цього приводу і надіслали листи з дезінформацією високопоставленим чиновникам США. Це все при тому, що уряд Штатів офіційно вніс Деркача до санкційного списку, назвав його російським агентом, який працює на рф в Україні вже протягом 10 років, а його дії розцінюються як втручання у вибори Президента США.

Зважаючи на те, що Україна і США мають стратегічні стосунки, які сприяють національній безпеці України, дії Деркача і Дубінського можуть розцінюватися як державна зрада. Але генпрокурорка Венедіктова відмовилася відкривати провадження через те, що ЦПК нібито “не надало фактичних даних щодо вчинення злочину”.

“Ми надали цілком конкретні фактичні дані щодо можливого вчинення злочину і Деркачем, і Дубінським. Хочеться нагадати Венедіктовій, що ЦПК — не орган розслідування, і не може надавати результати прослушок і експертиз. Це якраз робота органів слідства, але для цього потрібно зареєструвати кримінальне провадження. Венедіктова всупереч закону це саботує, поки російський агент Деркач підриває безпеку України. А Дубінський в догоду Коломойського йому сприяє”, — заявив юрист ЦПК Денис Свириденко.

Ця ситуація вкотре доводить фейковість скасування депутатської недоторканності, адже повноваження для відкриття справ щодо депутатів і оголошення їм підозр має виключно генпрокурор, підкреслюється у матеріалі.

Читай у Google News!