“Плівки Деркача”. Спецоперація під особистим контролем путіна – The Washington Post

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Деркача

російський президент Владімір путін та його найближче оточення, “ймовірно керують” російською операцією із зовнішнього впливу на президентські вибори 2020 року проти ексвіцепрезидента Джо Байдена, в якій беруть участь відомий український депутат Деркач, пов’язаний з особистим адвокатом президента Трампа Рудольфом Джуліані, пише The Washington Post, посилаючись на свої джерела, знайомі зі звітом Центрального розвідувального управління.

Як йдеться у статті, 31 серпня ЦРУ опублікувало оцінку російських зусиль із втручання у вибори у внутрішньому, секретному звіті, що має назву CIA Worldwide Intelligence Review.

Документ включає деталі аналізу діяльності українського депутата ВР Андрія Деркача з розповсюдження принизливої ​​інформації про Байдена в США через лобістів, Конгрес, ЗМІ та контакти з діячами, близькими до президента.

“Ми оцінюємо, що президент Володимир путін і високі російські чиновники знають і, ймовірно, керують операціями впливу росії, спрямованими на приниження ексвіцепрезидент США, підтримку президента США і розпалювання громадських протирічь перед виборами в США в листопаді”, – ззначається звіті ЦРУ.

Раніше Управління директора національної розвідки і Міністерство фінансів визнали Деркача російським агентом, але публічно не повідомлялося, що ЦРУ, Агентство національної безпеки і ФБР – які також залучалися до написання секретного звіту – вважають путіна безпосереднім куратором кампанії Деркача, йдеться в статті.

Видання також зазначає, що ЦРУ, АНБ і ФБР відмовилися коментувати цю інформацію, але жодне з трьох відомств не заперечує жодної деталі цього звіту.

Видання нагадує, що 10 вересня Міністерство фінансів США ввело санкції проти Деркача, стверджуючи, що він “був активним російським агентом понад десять років, підтримуючи тісні зв’язки з російськими спецслужбами”. Міністр фінансів Стівен Мнучін 10 вересня заявив, що “Деркач і інші російські агенти використовують маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та інших регіонах світу”.

Заяви про втручання росії і її агента Деркача в виборчу кампанію США зробив також директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Іванина. Нагадується, що минулого тижня директор ФБР Крістофер Рей посилався на заяву Іванина під час свідчень перед Комітетом національної безпеки Палати представників Конгресу США. Рей заявив, що ФБР відстежував “дуже активні зусилля” рф з метою очорнити віцепрезидент Байдена, йдеться у статті.

Читай у Google News!