В Україні за період незалежності побудували близько 4 тис православних храмів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В Україні після здобуття нею незалежності побудували близько 4 тисяч православних храмів, наголосив Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час освячення у Житомирі накупольних хрестів кафедрального храму святого рівноапостольного князя Володимира, повідомляє “Укрінформ”.

“Протягом незалежності Української держави збудовано близько 4 тисяч православних храмів. Якщо заглибитися в історію, то в жодній країні впродовж такого короткого часу не було збудовано настільки великої кількості православних храмів”, – зауважив владика.

Він додав, що нині по всій Україні будуються й освячуються храми. “Зараз сотні храмів нашої єдиної помісної української Православної церкви перебувають у стані побудови, і щороку ми звершуємо десятки освячень новозбудованих храмів. Це свідчить про те, що наш народ є високо релігійним”, – підкреслив митрополит Епіфаній.

Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня у Патріаршому храмі Святого Георгія на Фанарі відбулося вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. Польська Автокефальна Православна Церква підтримала є українську автокефалію.

Читай у Google News!