Релігієзнавець: за місяць до ПЦУ прийшло стільки парафій, скільки мають Польська, Чеська та Єрусалимська церкви

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Динаміка переходу релігійних парафій у Православну церкву України зростає, з поправкою на консервативність церковного середовища, розповів релігієзнавець Дмитро Горєвой.

“Звичайно, це тільки початок процесу, тому що взагалі церковне середовище, воно більш повільне та консервативне, тому та динаміка, яку ми спостерігаємо, вона дуже висока для такого роду середовища”, – сказав він. Дійсно, це в чотири рази більше, ніж за попередні п’ять років, наголосив релігієзнавець.

“Коли хтось запитує: багато чи мало 325 парафій — це за моїми підрахунками, як три автокефальні церкви, наприклад Польська, Чеська та Єрусалимська церкви в сукупності мають десь 320-340 парафій. Тобто у нас за місяць прийшло стільки парафій, скільки три великих церковних суб’єкти в принципі мають — це доволі великий показник”, – розповів Горєвой.

Як повідомлялося, на початку поточного року на церемонії в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України.

Консолідацію позицій із Вселенським патріархом висловили афонські монахи. Кіпрська церква засудила росію за агресивну політику щодо Православної церкви України.

Читай у Google News!