В медіа на окупованих територіях вдвічі побільшало фейків про Україну

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У 2019 році кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих “ЛНР/ДНР” збільшилася майже вдвічі порівняно з попереднім моніторингом ГО “Інститут масової інформації” (ІМІ). “Якщо цей показник у 2017 році становив 11% матеріалів, то вже у 2019-му – 21%”, – йдеться у повідомленні ІМІ, що проводила останній моніторинг з 22 по 26 квітня 2019 року в засобах масової інформації окупованих територій Донбасу.

Як зазначають дослідники, більшість повідомлень із зони військових дій, які транслювалися “Л/ДНР“, суперечили зведенням штабу Операції об’єднаних сил. Також зафіксовано фейки щодо закону про мову, Президента Володимира Зеленського та Помісної церкви України.

“Водночас рівень мови ворожнечі стосовно України в ЗМІ т.зв. “Л/ДНР” знизився з 11% загальної кількості новин про Україну (дані моніторингу ІМІ 2017 року) до 5%, за результатами моніторингу цього року. Передусім мова ворожнечі стосувалась українських військових, яких у ЗМІ т.зв. “Л/ДНР” називають “карателями”, “нацистами”, “садистами”, – інформують в ІМІ.

Інституті зауважують, що у іЗМІ так званих “Л/ДНР” найбільше уваги у своєму порядку денному приділяють владі України. 20% усієї кількості матеріалів стосувалися саме цієї теми, 19,5% матеріалів висвітлювали діяльність самопроголошеної влади “Л/ДНР”. Найменше уваги ці медіа приділяли російській владі – 9% матеріалів.

Найбільш позитивно медіа “Л/ДНР” пишуть про свою місцеву владу. 89% матеріалів про місцевих очільників були компліментарними і мали позитивну конотацію. Матеріалів з негативною конотацією щодо їхньої діяльності виявлено не було, а ще 11% матеріалів мали нейтральну тональність висвітлення.

“Про російську владу ці медіа теж пишуть переважно позитивно: 85% матеріалів про неї тут мали позитивну конотацію і лише 2% мали негативну тональність, відповідно 13% матеріалів були нейтральними. Натомість половина матеріалів, що стосувалися української влади, мала негативну тональність – 49%. Ще 45% матеріалів були нейтральними, і лише 6% матеріалів мали позитивну тональність. Усі позитивні матеріали висвітлювали передвиборчу кампанію Володимира Зеленського”, – йдеться у повідомленні.

Читай у Google News!