Укрнафта за один день втратила 1,3 млрд грн

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

17 червня “Укрнафта” за один день втратила 1,3 млрд грн, продавши 260 тисяч тонн нафти за ціною $18 за барель, хоча в світі ціни на неї в два рази вищі. Про це написав у Facebook директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.

“А хто придбав? Ігор Коломойський — одноосібний покупець. Хоча, за великим рахунком, він і продавець, оскільки контролює Укрнафту з 2003 року. Хто програв? Держава в особі НАК Нафтогаз України, власник 50% акцій Укрнафти. Він стоїть весь цей час в сторонці і спостерігає”, — заявив експерт.

Він закликав відсторонити Олега Геза з поста голови Укрнафти.

Експерт додав, що якби менеджмент Укрнафти працював в інтересах всіх акціонерів, то мав би скасувати продаж і дочекатися ринкових цін. Так, наприклад, робить група Приват Ігоря Коломойського. Куюн підкреслив, що Укрнафта продає нафту дешевше від ринкових цін навіть незважаючи на те, що в першому кварталі її збиток від операційної діяльності склав 1,15 млрд грн.

“Всі ресурси, що видобуваються і вироблені Укрнафтою, йдуть Привату. І якщо нафті йти особливо нікуди, то природний газ без тендерів йде на компанію Юнайтед Енерджі, а потім на Центренерго (теж, до речі, держкомпанія, але під управлінням Коломойського), а зріджений газ на 90% йде “лавці” Карпатинафтотрейд за цінами нижче ринкових”, — написав експерт.

Як повідомляє видання НВ Бізнес, в Укрнафті заявили, що компанія не має змоги самостійно встановлювати ціни на нафту і конденсат власного видобутку. Аукціони проводяться відповідно до закону “Про нафту і газ” та постанови Кабміну № 570.

“Відповідно до встановлених законодавством обмежень, ПАТ Укрнафта зобов’язана щомісяця продавати нафту та конденсат власного видобутку на біржових аукціонах. При цьому, компанія не має відношення до формування стартових цін. Натомість стартові ціни визначає виключно державний аукціонний комітет, що складається з представників Міненерго та, донедавна, Мінекономрозвитку. Аукціонний комітет також визначає дати проведення аукціонів. Дата проведення аукціону 17.06.2020 була заздалегідь встановлена річним графіком на 2020 рік, затвердженим аукціонним комітетом”, — йдеться в заяві.

В Укрнафті додали, що неодноразово звертали увагу уряду на “недосконалість державних біржових аукціонів і чинного підходу до ціноутворення”.

В Нафтогазі, якому належить 50%+1 акція Укрнафти, заявили, що вже опублікували заяву з цього приводу на своєму сайті, і від додаткових пояснень відмовилися. У повідомленні на сайті Нафтогазу, як і в заяві Укрнафти, немає коментаря по суті питання. У НАК також лише звернули увагу на те, що механізм продажу сирої нафти і газового конденсату необхідно вдосконалити, і підкреслили, що закликали Кабмін це зробити.

Читай у Google News!