“Слуги народу” продемонстрували печерний сексизм – Геращенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Депутати фракції “Слуга народу” продемонстрували вульгарний і печерний сексизм та відверту дискримінацію жінок.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала депутатка і співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

“На жаль, не вперше українські можновладці демонструють вульгарний, печерний сексизм. Але вперше на моїй пам’яті сама жінка – депутатка це виправдовує, а не засуджує. Відсутність гідності – не залежить від статі… і слуги це демонструють щодня. Не вперше “вибачення” політика звучать як продовження скандальних висловлювань. Але тепер позиція “як хочемо – так і розмовляємо зі своїми партійками”, не отримує рішучий протест самих партійок. Депутатки фракції СН мовчать… Як і депутати… Я висловлюю обурення і рішучий протест печерному сексизму, відвертій дискримінації за гендерною ознакою, яку дозволили собі керівники провладної фракції і партії. Я б щиро хотіла висловити свою підтримку жертві цих висловлювань, але вона не вважає цей бруд сексизмом”, – написала Геращенко.

Вона наголосила, що подібні заяви, а тим більше їх виправдовування, зводять нанівець ту велику роботу і непростий шлях, які пройшли українські жінки в боротьбі з гендерними стереотипами, нерівністю, булінгом.

“Це свідчення низької політичної культури, відсутності моралі та етики, неможливі в цивілізованому політичному середовищі. Ніякої ідеології й принципів в партії влади не існує. Це набір випадкових людей в парламенті. Заяви, що подібна лексика – це внутрішньопартійна справа, не витримують жодної критики. Бо наступним етапом стане виправдання домашнього насильства як внутрішньосімейних справ. Нові обличчя зруйнували й міф про нову політичну культуру”, – додала Геращенко.

Вона зауважила, що українські жінки сьогодні на рівних з чоловіками захищають територіальну цілісність і суверенітет України на фронті, воюють з епідемією коронавірусу на медичному фронті, гідно представляють українську дипломатію, є драйверами бізнесу, вони високоосвічені й інтелектуальні, сучасні, європейські, вони рівні та гідні.

“Вони достойні поваги, а не приниження. Ми не дамо нікому їх образити. Р.S. Під час призначення Шмигаля прем‘єром він заявив, що він не сексист, бо в нього дві доньки…, я закликала жінок в парламенті не підтримувати цього кандидата. Жінки – слуги почали… вітати його аплодисментами”. – завершила Геращенко.

Нагадаємо, 23 червня в мережі з’явилось відео, на якому Олександр Корнієнко та Давид Арахамія під час візиту до Миколаєва обговорювали зовнішність нардепа Ірини Аллахвердієвої.

Пізніше Корнієнко заявив, що “запис був змонтований, а фрази – вирвані з контексту.

Ім’я Ірини Аллахвердієвої, заявив Корнієнко, не мало ніякого відношення до обговорюваних питань, а просто “потрапило в монтаж”.

“По-третє, я розумію, що деякі фривольні слова могли образити людей, особливо жінок. За що я від себе і від імені Давида (Арахамія) приношу вибачення”, – додав лідер “Слуги народу”.

Сама ж депутатка “Слуги народу” Ірина Аллахвердієва, яка стала предметом обговорення своїх колег Олександра Корнієнка і Давида Арахамії, вважає, що відповідне скандальне відео – це монтаж, оскільки Корнієнко і Арахамія її запевнили, що нічого подібного не говорили.

Раніше президента України Володимира Зеленського номінували на здобуття антипремії “Це яйце” за дискримінаційне висловлювання щодо жінок під час виступу на найбільшому у світі кампусі стартапів Station F у Франції.

Читай у Google News!