Україна випустила єврооблігації на €1 мільярд

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Міністерство фінансів України випустило єврооблігації на суму 1 мільярд євро, повідомила очільниця міністерства України Оксана Маркарова у Facebook.

“Повернення на ринок в євро після 15-річної паузи. Стратегічне розміщення для України, зважаючи на європейську інтеграцію, збільшення експорту до ЄС та на суттєве збільшення inflows and outflows (грошові потоки в Україну та з України — ред.) саме в євро. Підтвердження довіри від постійних інвесторів та залучення нових”, – написала Маркарова.

Як нагадує БізнесЦензор, на старті розміщення орієнтир прибутковості 7-річних євробондів України в євро становив близько 7,125%, пізніше був знижений до 6,75%, адже попит на єврооблігації, за попередніми даними, перевищив 5,5 млрд євро.

“Ставка 6.75%. Це не перемога, але і не зрада. В сьогоднішніх умовах це реальна ставка для України ((( але без фінансування з-за кордону – буде ще гірше”, – прокоментував розміщення у Twitter старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

Як відомо, у березні Оксана Макарова заявила, що у 2 019 році Україні потрібно буде позичити близько 4 млрд доларів, оскільки на погашення та обслуговування держборгу потрібно витратити 418 мільярдів гривень, 

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket