Угорщина готується до транспортування газу в обхід України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Угорщина та Азербайджан підписали угоду про створення енергетичної робочої групи для підготовки до транспортування азербайджанського газу в обхід України з 2021 року. Як повідомляється на сайті уряду Угорщини, угоду узгодили міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто та його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов в Баку 29 березня.

Угорський міністр зазначив, що конфлікт між росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на центральноєвропейський регіон, оскільки угоду про транзит газу з росії через Україну після 2019 року ще не укладено.

“Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу до Угорщини надходить через Україну”, – заявив Сійярто. За його словами, угода з Азербайджаном сприятиме посиленню енергетичної безпеки Угорщини та диверсифікації поставок газу.

Раніше стало відомо, що рф та Угорщина домовилися про постачання природного газу після 2019 року в разі відсутності контракту на транзит газу через територію України.

Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України. Наступні тристоронні переговори Україна-ЄС-рф з питань транзиту газу після 2019 року заплановані на травень 2019 року.

Читай у Google News!