рф і Угорщина домовилися про постачання газу в обхід України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляє, що російська Федерація й Угорщина домовилися про постачання природного газу після 2019 року в разі відсутності контракту на транзит газу через територію України. Про це Сійярто заявив після переговорів з головою правління компанії “Газпром” Олексієм Міллером, повідомляється на сайті угорського уряду.

“Питання енергетичної безпеки також набуло геополітичної тональності у зв’язку з тим, що угода про транзит між росією та Україною втратить чинність наприкінці цього року, і новий контракт поки що не підписаний. Це означає, що може виникнути ситуація, за якої росія більше не постачатиме газ на європейський континент через Україну. Ми повинні підготуватися до цього сценарію, оскільки завжди маємо зважати на найгірший сценарій, коли плануємо безпекові заходи у питанні постачання енергоносіїв”, – наголосив Сійярто.

“Сьогодні генеральний директор “Газпрому” і я уклали угоду щодо того, що “Газпром” забезпечить постачання природного газу в Угорщину, незалежно від того, чи буде підписана угода про транзит газу між росією і Україною”, – заявив Сійярто. 

Він пояснив, що Угорщина матиме змогу купувати певні обсяги природного газу, необхідні для громадян та промислових споживачів через Австрію, як було цього року, і, крім того, угорські резервуари для збереження газу також мають використовуватися.

21 січня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори Україна-ЄС-рф із питань транзиту газу після 2019 року.  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що “Газпром” пропонує продовжити існуючі контракти з НАК “Нафтогаз України” навіть без експертних консультацій. За словами виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка, поточний транзитний контракт між “Нафтогазом” і “Газпромом” не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому не може бути продовжений.

Крім того, російська сторона заявила, що продовження транзитного контракту можливе, якщо НАК добровільно відмовиться від вимог до “Газпрому” виконати рішення арбітражу, а також погодиться не вказувати у новій угоді обсяги транзитного газу.

Як повідомлялося, на думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, росія спробує організувати нову газову війну​.

Читай у Google News!