У відносинах з росією Зеленський послідовно відступає, пропонуючи односторонні поступки – експерт

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Рік президентства Володимира Зеленського – це період невикористаних можливостей. Про це заявив директор Інституту світової політики Євген Магда, передає polskieradio.pl.

Він вважає, що у відносинах з Польщею не було “переломних” ініціатив з боку України. У середу минув рік від складання присяги Зеленським на посаду президента України.

На його погляд, у Зеленського була не тільки висока підтримка, але теж “свій” парламент, “свій” уряд, повний “карт-бланш”, але справжніх, значних змін не видно.

Євген Магда серед досягнень Зеленського назвав ухвалення так званого земельного закону та повернення до країни українських полонених, однак зауважив, що “якість цих обмінів не була вигідною для України”.

Володимир Горбач з Інституту євроатлантичного співробітництва сказав, що у відносинах з росією Зеленський веде “послідовну політику відступу, пропонуючи односторонні поступки з боку України”. За словами Магди, “дуже помітно в українській політиці посилився проросійський вектор” після призначення на посаду голови Офісу президента Андрія Єрмака. На запитання про пов’язування Зеленського з росією, експерт відповів, що “росії не потрібний жоден президент України, котрий може вести власну гру”. “Команда Зеленського будує свою політику на тому, що намагається довести росії, що Зеленський – це не Порошенко (…), але якогось дальшого бачення захисту українських інтересів немає”, – сказав він.

На думку Євгена Магди, “армія не стала пріоритетом” для Зеленського, а у сфері оборони є “серйозні проблеми із державним оборонним замовленням, технічно-матеріальним забезпеченням солдатів та навіть з їхнім харчуванням”. Він зауважив, що число солдатів, котрі гинуть та отримують поранення на Донбасі є більшим, ніж за аналогічний період минулого року.

На міжнародній арені, за словами Магди, у зв’язку зі скандалом з Трампом, погіршилися відносини України зі США. Експерт додав, що відносини з Євросоюзом формально зберігається на високому рівні, однак вони “не сповнені справжнього значення”. Горбач, у свою чергу, вважає, що президент намагається обмежити свою присутність на міжнародній арені і тому він “делегував багато своїх повноважень”. За словами Горбача, під час президентства Зеленського, багато уваги присвячується піар-заходам, а Зеленський “грає у серіалі, в якому відіграє постать президента”.

Магда додав, що у польсько-українських взаєминах протягом цього року не було жодних “переломних” ініціатив з боку України. Однак він зазначив, що є певні поступи у справі ексгумацій польських жертв.

Експерт нагадав, що протягом року у команді президента відбулося багато кадрових змін. На думку Магди, це пов’язано з тим, що “Зеленський не має політичного досвіду і у межах боротьби за свою високу підтримку намагається діяти ситуативно”. Однак, як додав він, “лавка із запасними Зеленського є дуже коротка”. Горбач нагадав, що високі державні посади обіймає 30 представників зі “Студії 95-ий квартал”. “Якщо до виборів Зеленського називали людиною Коломойського, то тепер можна назвати його людиною, якою зацікавлені олігархи загалом”, – сказав Магда.

Експерт зауважив, що після обмежень, пов’язаних з коронавірусом, люди повернуться до активної економічної діяльності, але “восени економічна криза нас наздожене і вони почнуть задумуватися”, чи влада робила відповідні кроки у період пандемії. “Виклики, перед якими стоїть Україна, нікуди не зникнуть. Київ невдовзі відчує наслідки економічної кризи”, – сказав він, не виключивши, що ще цього року може відбутися відставка уряду та дострокові парламентські вибори.

Читай у Google News!