У січні-травні загальний фонд держбюджету недоотримав ₴50 млрд

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

У січні-травні 2019 року план надходжень загального фонду державного бюджету недовиконано на 50,2 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на засіданні Комітету з питань бюджету, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

“У результаті недонадходжень доходів, державних запозичень і коштів від приватизації державного майна план надходжень загального фонду держбюджету у січні-травні не виконано 50,2 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.

Він зауважив, що причини невиконання плану доходів різні, зокрема: відхилення окремих макропоказників від прогнозних, насамперед середнього офіційного курсу гривні до долара; завищення плану надходжень акцизного податку з вироблених в Україні тютюну і тютюнових виробів (при зростанні ставок податку на 20% план перевищує надходження за відповідний період попереднього року майже вдвічі).

Пацкан нагадав, що внаслідок розміщення днями євробондів на 1 млрд євро виконання плану державних зовнішніх запозичень дещо поліпшилося, водночас загострилася проблема із залученням внутрішніх запозичень. При цьому відкритим залишається питання вартості запозичень.

Як повідомлялось, на початку осені співпраця з МВФ стане критично важливою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket