На початку осені питання співпраці з МВФ стане критично важливим – НБУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Вже на початку осені питання співпраці з Міжнародним валютним фондом стане критично важливим, зазначається в оприлюдненому Національним банком України звіті про фінансову стабільність за червень 2019 року, повідомляє Укрінформ.

“Критично важливим є подальше отримання кредитних коштів від МВФ та інших офіційних кредиторів. Кількамісячна пауза у виконанні програми фонду некритична для фінансової стабільності. Водночас на початку осені, після парламентських виборів і формування нового уряду, продовження співпраці з МВФ стане ключовим”, – попереджають в НБУ.

Крім того, вважають у Нацбанку, доцільним буде започаткування нової довготривалої програми співпраці з МВФ.

“Ураховуючи амбітну програму реформ, погоджену з МВФ, та все ще високу вразливість економіки до зовнішніх ризиків, доцільним видається започаткування нової довготривалої програми співпраці з МВФ, імовірно ще до завершення терміну поточної програми “Стенд-бай””, – йдеться у звіті.

Як раніше зауважила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, денаціоналізація ПриватБанку буде червоною лінією для МВФ. Згідно з прогнозом керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, без траншу Міжнародного валютного фонду  Україну за рік очікує дефолт.

Читай у Google News!