У Німеччині ініціюють “безвіз” для молодих росіян

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Політики та представники громадянського суспільства з Німеччини та рф звернулися до своїх урядів з вимогою створити умови для безвізових подорожей для молодих росіян. Зокрема, йдеться про те, що таке спрощення могло би стосуватися осіб віком від 18 до 25 років, пише Gazeta Prawna, повідомляє “Польське радіо”.

Про ініціативу повідомив уповноважений німецького уряду у справах росії Дірк Вайс на завершення дводенного форуму “Петербурзький діалог”, який відбувся неподалік Бонну.

Під час цьогорічного форуму на ньому зустрілися очільники дипломатії обох держав – Сєрґєй Лавров та Гейко Маас. Німецький голова Форуму Рональд Пофалла звернув увагу на те, що скасування віз для росіян у віці 18-25 років має бути прагматичним кроком у часі, коли агресивна політика Москви унеможливила ширше політичне зближення.

Ще не має подробиць цього механізму, але журналістам німецької медіа-групи RDN вдалося з’ясувати, що проти можливого запровадження безвізового режиму між Німеччиною та росією виступатимуть Польща та Чехія. Згідно правил Шенгенської зони, скасування віз лише між Німеччиною та росією – неможливе. Адже особа, яка подорожуватиме з росії до Німеччини без візи, матиме можливість подорожувати по всій території Шенгенської зони. Для такого рішення потрібна згода теж інших країн-членів паспортного союзу.

Маркус Мецкель з Соціал-демократичної партії Німеччини говорить про те, що це правило має стосуватись активістів, людей культури, науковців, причому усі санкції щодо росії повинні і далі діяти, а також візові заборони для осіб, які політично відповідають за анексію Криму та ситуацію на сході України.

У Німеччині стосовно цієї ініціативи з’явилися і контраргументи. Зокрема, депутат німецьких “Зелених” Мануель Сарразін у своєму Twitter написав про те, що, “якщо росія і далі видаватиме російські паспорти на Донбасі, що суперечить мінським домовленостям, то ми не повинні через візову лібералізацію робити російський паспорт більш привабливим, ніж український”.

Раніше повідомлялося, що минулого року німецькі фірми вклали в росію рекордні €3,2 мільярда. Водночас високопосадовці Німеччини часто підіймають тему зняття санкцій з рф.

Читай у Google News!