Політолог: “Слузі народу” потрібен “Голос” для проєвропейського іміджу та закріплення союзу з Пінчуком

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У новій Верховній Раді найбільш логічною буде коаліція партій “Слуга народу” та “Голос”, пише політолог Тарас Березовець у своєму Telegram-каналі, повідомляє “Прямий“.

“За попередніми даними, склад Верховної Ради може бути наступним.Слуга народу отримає 122 місця за списками і 125 в мажоритарних округах (всього 247 місць), Оппоплатформа 37 і 6 відповідно (43), Європейська солідарність 25 і 2 (27), Батьківщина 23 і 2 (25), Голос 18 і 2 (20), Самовисуванці 49. Таким чином, найбільш логічною з урахуванням інтересів СН виглядає коаліція з Голосом, що дасть сукупно близько 270 голосів. СН життєво важлива спайка з Голосом, по-перше, щоб мати імідж проєвропейської, по-друге, Голос може дати свого прем’єра (я писав, що планують Владислава Рашкована), що практично гарантує продовження співпраці з МВФ, по-третє, ця коаліція в кінці кінців закріпить союз з Пінчуком (і його телеканалами), зробить Славу громовідводом (всі непопулярні реформи буде проводити Рашкован) і розмиє Голос як потенційного конкурента”, – написав він.

Голос делегує в уряд ряд своїх міністрів, ймовірно, фінансів, і в гуманітарний блок припускає Березовец.

“Спікером в такому розкладі стане Дмитро Разумков, віце-спікера віддадуть Батьківщині або Оппоплатформе. Перший віце-спікер також може бути з СН, начебто Стефанчук. Вважаю, що Батьківщину в коаліцію не візьмуть. Юля буде потрібна тільки для підголосовування окремих законів і внесення змін до Конституції”, – написав він.

Опозиція нічого не вирішуватиме і ні на що впливати не зможе, підкреслив політолог.

“Буде як при Януковичі “правильна” опозиція в особі Медведчука і “неправильна” в особі Порошенка. З “правильної” будуть вести імітаційну боротьбу, а “неправильну” будуть гнобити кримінальними справами. Тим більше що зняти недоторканність з того ж Порошенка тепер питання суто технічне. Загалом, як сказав Парубій, буде весело. Точніше, навпаки”, – зауважив Березовець.

Як відомо, явка виборців на позачергових виборах депутатів України становила 49,84%. У цій кампанії було зафіксовано рекордну кількість фактів незаконної агітації.

Читай у Google News!