У нас є план. Глава МЗС Угорщини чекає покращення стосунків з Україною після виборів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Угорщина зацікавлена в тому, щоб контакти з Україною покращилися, але це можливо тільки після парламентських виборів, заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, повідомляє “Радіо Свобода”.

“Ми відверто сподіваємося на те, що в Києві складеться така ситуація в парламенті, яка зробить можливим значне покращення відносин між Україною та Угорщиною, – додав Петер Сіярто. – У нас є план, як саме треба покращувати ці відносини, але для цього нам потрібна і українська влада. Як тільки вона поверне угорській спільноті її права на навчання рідною мовою, ми зможемо налагодити дуже інтенсивне економічне співробітництво на благо двох країн. Ми маємо 50 мільйонів євро на це. З цього можна розвивати інфраструктуру. Ми готові побудувати чотири нових КПП на кордоні між Угорщиною та Україною, а також налагодити співробітництво комісій у питаннях нацменшин, екологічних питаннях. Але як тільки припиняться провокації. Тоді ми відкличемо вето на переговори між Україною та НАТО”, – наголосив глава МЗС Угорщини.

Сійярто свій візит на Заккарпаття з виборами не пов’язав і зауважив, що планував, крім угорської громади, зустрітися з новим керівником Закарпаття.

“Все узгоджено з дипломатичними відомствами. Це не є втручанням в українські вибори. І я не вважаю, що я якимось чином щось порушую, – пояснив Петер Сійярто. – Ми завжди раді, коли сусіди приїжджають до нас, аби зустрітися з нацменшинами. Я дуже часто відвідую Словаччину, Трансільванію, але ні словаки, ні румуни не бачать в цьому жодної проблеми”.

Раніше віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розкритикувала візит очільника МЗС Угорщини Петера Сійярто у Закарпатську область через можливе здійснення впливу напередодні парламентських виборів в Україні. 

Як пише “Радіо Свобода”, Сіярто не єдиний угорський високопосадовець, який побував у розпал виборчої кампанії в округах, де компактно проживає угорськомовне населення. Напередодні керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Ґерґей Ґуяш відкривав реформатську церкву в селі Паладь-Комарівці на Ужгородщині. Минулого тижня із візитами в області перебували уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа та заступник міністра МЗС Угорщини Левенте Модьор.

Раніше повідомлялося, що Угорщина готова скасувати блокування інтеграції України до НАТО в разі ухвалення поправок до законів про освіту та про мову. 

Читай у Google News!