Кабмін схвалив стратегію популяризації української мови

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова успішна держава”, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 17 липня. Нормативно-правовий акт розробили у Міністерстві культури України на виконання пункту 427 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

Повідомляється, що стратегію розробили та ухвалили з метою “забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, утвердження української мови на всій території України”.

Стратегія “Сильна мова – успішна держава” також визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких спрямують реалізацію державної мовної політики. Вона охоплює практично усі сфери суспільного життя.

У мінкульті зазначають, що стратегія сприятиме підвищенню престижу та авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном.

Ознайомитись з текстом документа можна ознайомитись за посиланням.

Як відомо, 9 червня 2017 року був зареєстрований законопроект 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Ц першому читанні законопроект про українську мову (№5670-д) рада ухвалила 4 жовтня 2018 року. У другому читанні закон ухвалили 25 квітня 2019 року.

Читай у Google News!