Бібліотечний фонд України на 45% складається з російськомовних документів та літератури – замміністра

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
російськомовних документів

Загальний бібліотечний фонд України приблизна на 45% складається російськомовних документів. Про це розповіла в інтерв’ю для chytomo.com заступниця міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк.

“У загальному бібліотечному фонді України близько 45 відсотків російськомовних документів (включно з книжками, періодичними, аудіовізуальними та електронними виданнями)”, – сказала вона.

Петасюк додала, що з 2014 року Міністерство культури та інформаційної політики вжило певних заходів щодо зменшення впливу російської інформаційної продукції на українське суспільство.

“Зокрема, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», мета якого — обмеження доступу та розповсюдження іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту на українському ринку” – сказала заступниця міністра.

Зі слів Петасюк фондах публічних бібліотек ще зберігають радянські книжки.

“Деякі з них взагалі не мають попиту, інші абсолютно непридатні для використання, тож можуть бути списані як фізично зношена і морально застаріла література”, – зазначила вона.

За словами Петасюк, соціальними нормативами забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні передбачено щорічне оновлення фондів публічних бібліотек, крім обласних, універсальних та наукових, не менш ніж на 5%.

“Однак спроможність виділяти кошти з державного бюджету і місцевих бюджетів може відрізнятися з року в рік, зокрема через обставини, які від нас не залежать, як, наприклад, це сталося в цього року через збройну агресію російської федерації. Також варто враховувати, що різні територіальні громади мають різну фінансову спроможність”, пояснила заступниця міністра.

Читай у Google News!