Після проголошення Томосу всі релігійні православні структури повинні належати до ПЦУ – Зоря

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ПЦУ

За канонічним правом і за тим, як це закріплено в Томосі ПЦУ, РПЦвУ взагалі не мало б існувати, заявив речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій [Зоря], передає 5.ua.

“Після проголошення Томосу про автокефалію, який, як ми знаємо, було підписано і вручено Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Вселенським Патріархом Варфоломієм на Фанарі на початку січня 2019 року, всі релігійні православні структури, єпархії, монастирі та інші, повинні належати до Православної церкви України, як автокефальної церкви, на всій території України. Це прописано в Томосі”, – сказав Зоря.

“Відповідно до існування структури, яка перебуває поза межами ПЦУ, а саме – належить до російської православної церкви, наша церква вживає такий термін, як канонічна аномалія. Тобто в реальності це є, але з точки зору канонічного права, так не повинно бути, бо в українській державі повинна бути єдина Помісна Православна церква, як вона є в Грузії єдина, в Румунії єдина, в Болгарії єдина, в тій самій росії вона єдина”, – констатує Євстратій [Зоря].

І додає: “Чому в Україні має продовжуватися паралельне існування разом із Помісною церквою ще й іншої юрисдикції, яка нібито віддаляється від московського патріархату, але наскільки це реальне віддалення, чи це віртуальне віддалення, чи це справді сталося, чи це просто заяви для публіки, ми так досі і не знаємо”.

Читай у Google News!