Запропонуй назву. У Харкові вдвічі більше топонімів, пов’язаних з росією, ніж з Україною

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Харкові

У Харкові 259 вулиць названі на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів, повідомила Марія Тахатулова, координатора громадської ініціативи “Харківська топонімічна група”, керівниця Північно-Східного відділу Інституту національної пам’яті.

“На мапі нашого міста досі залишаються Кемерово, Магнітогорськ, Нарофомінськ. Та й Москву увічнено не лише в назвах уже перейменованих району та проспекту. А от Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає. До початку повномасштабної війни ні суспільство, ні міська влада, очевидно, не вбачали в цьому великої проблеми. Наразі все змінилося, — підкреслила вона.

Зі слів Тахатулової, вулицям намагатимуться повернути історичні назви, решті оберуть нові.

Харківська топонімічна група опрацювала реєстр урбанонімів і починає публікувати списки назв, які є маркерами “русского міра”, відзначається в повідомленні. Перший список.що охоплює урбаноніми Харкова, пов’язані із географічними назвами росії, можна переглянути за посиланням.

Аби запропонувати назву для перейменування, потрібно заповнити ґуґл-форму.

“Харківська топонімічна група висловлює подяку всім небайдужим харків’янам, які висловили їй свою підтримку. Лише спільними зусиллями ми зможемо гармонізувати топонімічний простір Харкова і гідно вшанувати наших Героїв. Долучайтеся до роботи!”, — закликала координаторка ініціативи.

Читай у Google News!