Супрун розповіла, як Степанов штучно розв’язує конфлікти навколо медреформи

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, як чинний профільний міністр Максим Степанов штучно розхитує конфлікти навколо медреформи.

Супрун вказала, що багато інсайдів про ситуацію в МОЗ у своєму інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” розповіла генеральна директорка директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова. Та озвучила думку, що бездіяльність ексурядовців Зоряни Скалецької, Іллі Ємця, а тепер і Максима Степанова щодо продовження трансформації системи охорони здоров’я створила ситуацію, коли неможливо уникнути конфлікту.

Адже:

  • усі міністри знали, що 1 квітня має стартувати другий етап трансформації;
  • усі усвідомлювали, що відповідальні люди в регіонах готуються до цього етапу 2 роки.

“Однак, недолугі дії керівництва МОЗУ призвели до того, що вся комунікація з місцевою владою, медиками і населенням провалилися. Замість ґрунтовної роз’яснювальної роботи, керівництво міністерства виступало на ток-шоу з неконструктивною критикою змін та незрозумілими меседжами. Невдовзі деякі заклади взагалі припинили підготовку, хоча закон ніхто не скасовував. А потім, одразу після старту другого етапу трансформації, Степанов вийшов на брифінг і у власному провалі звинуватив “помилки медреформи”, обіцяючи їх виправити”, – пише Супрун.

На її думку, дії Степанова схожі на спроби “зіштовхнути лобами українців”.

“Скасувати трансформацію, продовження якої є вимогою МВФ, він не може. Але може дискредитувати зміни. Для цього достатньо творити безлад і звинувачувати в усьому медреформу. Зокрема НСЗУ”, – відзначила колишня в.о. міністра.

В інтерв’ю Оксана Сухорукова навела приклад, як це відбувається. За її словами, у бюджеті на 2020 рік було закладено спеціальну субвенцію на підтримку найслабкіших закладів охорони здоров’я – приблизно 3,2 млрд грн.

“Ці гроші були розподілені за постановою КМУ № 250 – на будинки дитини, МСЕК, службу спецпостачання, службу крові і судмедекспертизи, фінансування центрів громадського здоров’я, примусове лікування, інсуліни та підтримку 600 закладів, які “провисли” при контрактуванні з НСЗУ”, – розповіла очільниця директорату медпослуг.

Вона наголосила, що серед цих закладів – були і 54 психлікарні. А також наркологічні диспансери, туберкульозні заклади, інфекційні лікарні тощо. Проте 15 квітня до постанови внесли пункт, що кошти можна витрачати також і на 300% коронавірусні доплати за березень-місяць.

“Коли ця постанова готувалася, міністр особисто запевняв мене, що звернеться до Мінфіну, той доллє гроші в постанову, і заклади, на які було заплановано ці кошти, не постраждають. Але цього не відбулося, і кошти на доплату премій по COVID-19 забрали у психіатрії, туберкульозу, закладів примусового лікування, судмедекспертизи. Таким чином, ситуацію навколо психіатричних і туберкульозних лікарень було розхитано штучно”, – заявила Сухорукова.

Це інтерв’ю називається “Медреформа. Розтяжка президента” – як пояснила Супрун, таким чином Степанов поставив главу держави у безвихідну ситуацію перед виборами, коли будь-яке рішення буде конфліктним.

“Мільйони людей хочуть продовження реальних змін, вони так просто не здадуть позиції. Трансформація системи охорони відбудеться, зі Степановим чи без нього. Проблема в тому, що вони можуть відбуватися значно швидше та ефективніше, якщо влада перестане ховати голову в пісок”, – резюмувала вона.

Читай у Google News!