За Зеленського делегітимізуються символічні основи української незалежності від РФ – польські ЗМІ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
За Зеленського делегітимізуються символічні основи української незалежності від РФ - польські ЗМІ 1

За президентури Володимира Зеленського підриваються основи української незалежності.

Про це пише Ґжеґож Ґурни на порталі часопису wPolityce, повідомляє “Польське радіо”.

За останні роки Україна вирвалася зі сфери російського впливу. Найбільшу роль у цьому відіграли дві поді: революція на Майдані, що причинилася до отримання політичної незалежності Києва від Кремля, і Томос константинопольського патріарха, завдяки якому українське православ’я позбулося канонічної залежності від московського патріархату.

Ці дві події, що стали віхами на шляху до української незалежності, за президентури Володимира Зеленського, однак, щораз сильніше зводяться нанівець. У підриві їхнього значення особливо вирізняється Державне бюро розслідувань, віце-головою котрого став Олександр Бібіков, колишній адвокат Віктора Януковича, що після своєї втечі з Києва перебуває в Росії.

У квітні працівники ДБР увірвалися з обшуком до Тетяни Чорновол – відомою журналістки-розслідувачки, антикорупційної активістки та колишньої депутатки українського парламенту. Це саме вона була однією з лідерів революції на Майдані, стаючи символом цього піднесення. За свою відданість справі вона заплатила високу ціну. Спочатку її жорстоко побили люди Януковича, а згодом на фронті на Донбасі загинув її чоловік.

Сьогодні з’явився новий пункт в її рахунку, адже ДБР звинуватило Тетяну Чорновол у здійсненні під час революції на Майдані низки злочинів, зокрема умисного вбивства людини (за що загрожує довічне ув’язнення), організації масових заворушень, що призвели до смерті людей (15 років ув’язнення), умисного завдання тяжких тілесних ушкоджень (10 років ув’язнення), позбавлення свободи або викрадення людини (5 років ув’язнення), чинення перешкод діяльності Партії регіонів – угрупування, яке тоді очолював Віктор Янукович (3 роки ув’язнення) тощо.

За понад шість років після драматичних подій на київському Майдані не був покараний жоден ОМОН-івець (беркутівець – ред.) та снайпер з тих, котрі стріляли по людях. За свої дії не відповів ніхто з тих, хто вбивав людей з так званої Небесної сотні. Аж раптом єдиною звинувачуваною виявляється жінка, чиє обличчя стало одним з символів переможної революції.

Минулого тижня, натомість, Державне бюро розслідувань повідомило, що вже вісім місяців веде слідство про «розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної церкви України». Підозрюваним є колишній президент Петро Порошенко, який брав активну участь в отриманні українським православ’ям автокефалії від Константинополя.

Те, що ще не так давно було приводом для гордості і слави цілого народу, несподівано стало злочином та предметом розслідування. Отримання незалежності українського православ’я від московського патріархату слідчі органи назвали «розпалюванням міжрелігійної ворожнечі».

Можливо, Чорновол не засудять. Можливо, Порошенко не висунуть звинувачення. Можливо. Сигнал, однак, висланий. За президентури Зеленського відбувається делегітимізація символічних основ української незалежності від Росії. Ставляться під сумнів основані на гідності підвалини геополітичних змін після революції на Майдані. На нас ще чекають наступні етапи цього процесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket