Влада планує скасувати другий етап медреформи – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Влада збирається скасувати другий етап медичної реформи. Про це пише видання LB.ua з посиланням на джерела в системі охорони здоров’я.

Так, за інформацією видання, план полягає в тому, щоб скасувати контракти з усіма 1645 установами, які підписали їх з Національною службою здоров’я України [НСЗУ]. І гроші розподілити не за принципом, який закладає реформа – в залежності від кількості послуг – а за історичним принципом, тобто, кожна установа отримає стільки, скільки й у 2019 році.

По суті, це є скасуванням другого етапу медичної реформи.

Таким чином, успішні медустанови, які повинні були отримати більшу частину грошей, тому що до них звертається більша кількість пацієнтів, так і не отримають цих грошей, зате ті медустанови, які через малу кількість пацієнтів і низьку якість послуг виявилися під загрозою закриття, тепер не закриються, а продовжать отримувати бюджетні кошти.

“Щоб вистачило грошей, збираються також скасувати деякі пакети пріоритетних послуги – ендоскопію, пологи, неонатологію. Тобто, безкоштовних обстежень і пологів не буде”, – говорить джерело.

У разі, якщо план буде затверджений, приватні клініки, які підписали контракти з НСЗУ, в цьому році від держави не отримають взагалі нічого.

Як повідомляється, раніше Зеленський заявив, що не може допустити другий етап медичної реформи в її нинішньому вигляді.

Читай у Google News!