Створити анклав. У МЗС загострення у стосунках України та Угорщини пов’язують з політикою Орбана

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Тимчасово виконуючий обов’язки очільника Міністерства закордонних справ України Єгор Божок причиною загострення у відносинах Києва та Будапешта вважає політику угорського прем’єра Віктора Орбана. Про це він сказав у інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

Як розповів Божок, загострення у відносинах між країнами пов’язане з політикою угорського іредентизму, так званого возз’єднання територій, яку просуває прем’єр-міністр Угорщини Орбан та його соратники.

“Ключовою розбіжністю між Києвом та Будапештом зараз є те, що ми називаємо тих, хто мешкає в Закарпатській області громадянами України угорського походження, а Будапешт вважає їх угорцями, що мешкають на території Закарпаття. І тут я підкреслюю – Закарпаття, навіть не Закарпатської області України”, – наголосивв він.

За словами Божка, кінцевою метою угорського уряду є створення анклаву на території України.

“Київ не погоджується з кінцевою метою політики іредентизму уряду Орбана, а саме створенням угорського анклаву на території України. Це те, чого вони добилися в Сербії, і чому протидіють Словаччина та Румунія”, – сказав він.

Раніше віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розкритикувала візит очільника МЗС Угорщини Петера Сійярто у Закарпатську область через можливе здійснення впливу напередодні парламентських виборів в Україні. 

У МЗС Угорщини чекають покращення стосунків з Україною після парламентських виборів, які відбудуться 21 липня.

Читай у Google News!