Справа щодо вугілля дуже нагальна тільки не проти Порошенка, а проти Зеленського – Чорновол

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Кримінальна справа щодо вугілля з ОРДЛО дуже нагальна тільки не проти Порошенка, а проти Зеленського, пише депутатка VIII скликання Тетяна Чорновол.

Зе отримав в спадок від ПП державне Центренерго де вже не потрібен був антрацит з ОРДЛО, бо державні ТЕС були переобладнані під українське вугілля. Однак як тільки переміг Зеленський Центренерго перейшло на російське вугілля. Таким чином причина цьогорічної відсутності вугілля на українських ТЕС полягає в тому, що “зелене влада” знищила український добуток, бо два роки купувала вугілля виключно у держави-агресора і у наших шахт не було збуту

Це була ПОВТОРЮ нічим невиправдана диверсія, адже ЗЕ отримав в спадок від попередньої влади державну теплову генерацію незалежну від імпорту вугілля.

Справа в тому, що в 2018 році Державне “Центренерго”, яке раніше використовувало антрацит, що добувається виключно на неконтрольованій території перейшло на газове вугілля.

Слідом за державою переобладнувати ТЕС почав ДТЕК Рината Ахметова.

Однак після перемоги Володимира Зеленського керівником Центренерго був призначений менеджер Коломойського (це було одне з перших призначень “зеленої влади”) і Центренерго відмовляється від українського вугілля і починає завозити вугілля з росії через Білорусь та напряму. Причому завозилося передовсім вугілля газової групи, що добувається в Україні. Російське вугілля було на 15-20% дешевше ніж українське тому слідом на російське вугілля для ТЕС переходить і ДТЕК. За 2 роки без ринку збуту український добуток вмер. Отож, як тільки путін відмовив “зеленій владі” постачати вугілля, Україна потрапила в ситуацію, коли наші шахти також не можуть його дати.

2. Особливо очевидна “зрада” на прикладі Трипільської ТЕС біля Києва (“Центренерго”). Це державна ТЕС на якій залишалися енергоблоки на антрациті. Їх не переобладнали, тому що відпала потреба Трипільської ТЕС для виробництва електроенергії. В 2017-2018 році були побудовані підстанції, які дали можливість тягнути для потреб Києва більше генерації Рівненської та Хмельницької АЕС. Трипільську ТЕС відправили в резерв….

Однак після перемоги Зеленського Трипільстка ТЕС знову запрацювала, бо зеленій владі треба було десь спалювати вугілля з ОРДЛО. Тільки за 2020 рік туди було завезено майже 170 тисяч тон антрациту, який був придбаний у росії за 320 млн грн. На Трипільську ТЕС він потрапляв по ціні куди дорожчій ( на третину, а інколи вполовину) адже постачався за посередництвом “Синтез оіл” – структури Коломойського. До речі, авто зареєстроване саме на цю фірму супроводжувало Володимира Зеленського в його передвиборчих поїздках, на ньому пересувалася його охорона кандидата в Президенти.

3. Однак найбільша зрада в історії з Трипільської ТЕС полягає в тому, що для того, щоб кудись в Україні “прилаштовувати вугілля” з окупованої території Трипільська ТЕС продовжувала активно експлуатуватися в першому кварталі 2020 року, коли був профіцит енергії в київському регіоні і щоб генерація “кривавого вугілля” влізла в “енергосистему” була обмежена потужність атомних енергоблоків Хмельницької та Рівненської АЕС.

4. До речі, до лютого 2017 року українські ТЕС використовувала вугілля з окупованої території. Однак була кардинальна відмінність -тоді вугілля завозилося на українських умовах. Зараз в часи Зеленського – на ворожих російських.

На “українських умовах” це означає: вугілля тоді постачалося лише тими підприємствами в ОРДЛО, які перереєструвалися на території підконтрольній Україні, а отже платили податки в державний бюджет. До речі, зарплати робітники таких підприємств отримували на картки українських банків, все було офіційно. Тобто шахтарі, які працювали на таких підприємствах не втрачали зв’язок з Україною. Зрештою чоловіки на окупованих територіях мали вибір: не воювати проти України, а навпаки працювати на Україну на шахтах та заводах. Це була наша перемога в гібридній війні.

Однак після того, як Коломойський і Курченко за допомогою Семенченка та одурених патріотів влаштували так звану “блокаду” ОРДЛО, зокрема поїздам з вугіллям, Україна все втратила… Підприємства і шахти на окупованій території перейшли під контроль Курченка, Медведчука та ФСБ…З 2017 року вони платять податки в російський бюджет і антрацит з ОРДЛО постачається в Україну тільки на путінських умовах. ..

До речі, Семен Семенченко, який під ура-патріотичними гаслами організовував блокаду вугілля з ОРДЛО на українських умовах, натомість допомагав Коломойському, щоб на Центренерго надходило з ОРДЛО на путінських умовах… Нагадаю, як озброєнні тітушки Семенченка стерегли офіс “Центренерго” в лісі під Козином, коли там заправляв менеджмент Коломойського і організовував поїзди з кривавим антрацитом на Трипільську ТЕС.

5. Цікава деталь: з митної бази імпорту вугілля стає зрозуміло, що в 2020 році вугілля з росії та окупованої території часто надходило в Україну через двох посередників білоруську фірму білоруського олігарха Вороб’я (очевидно це Медведчука), та українську фірму “Синтез оіл” це – Коломойський.

Висновок: як бачите вугільна кримінальна справа зі звинуваченням в в дерзраді дуже актуальна! Тільки стосовно Зеленського!!!

Вся моя інфа з митної бази. Даю пару скрінів митної бази, щодо імпорту антрациту на трипільську ТЕС в 2020 році. 

Читай у Google News!