“Слуги” просувають черговий русифікаторський закон

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
русифікаторський закон

9 червня Комітет з питань освіти та науки Верховної Ради підтримав законопроєкт №3717 – зміни до мовної статті Закону “Про вищу освіту”. Про це пише народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович.

Згідно з документом, навчання іноземних студентів може здійснюватися іноземною мовою, причому ініціатори не приховують, що під “іноземною” вони розуміють насамперед російську. Таке рішення викликало хвилю обурення серед патріотичних сил.

За словами В’ятровича, законопроєкт не про освіту, він про мову. “Це чергова спроба змінити функціонування української як державної. Тепер не через відповідний закон, а через закон про вищу освіту”, – вважає він.

В’ятрович додав, що всупереч назві, проєкт не про “врегулювання освітньої діяльності для іноземних громадян”, а виключно про навчання “іноземною мовою”. “І під іноземною розуміється саме російська. Тому боротьба триває. Тепер у залі парламенту”, – резюмував він.

Цю ситуацію прокоментував політолог Андрій Смолій, який наголосив, що слуги Зеленського пішли на знищення української освіти.

“Законопроєкт був поданий 13 депутатами від “Слуги народу” втретє. І тепер пройшов комітет. Кожного тижня люди Зеленського не полишають своїх спроб знищити мову в Україні. На цей раз відбувається атака на освіту. Її хочуть перетворити на елемент “русского міра” на догоду громадянам держави-агресорки. Тепер законопроєкт буде винесений до зали засідань і вже там відбудеться голосування”, – зазначив Смолій.

Як відомо, раніше в Зекоманді заявляли про відтермінування виконання “закону про мову” через коронавірус

Читай у Google News!