Два роки ‘закону про мову’. 90% преси в Києві представлено російською

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
mova vs yazyk

У Києві лише 11% від загальної кількості друкованих медіа представлені українською мовою. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“У ході моніторингу було проаналізовано друковану продукцію, доступну для візуалізації, у 20 точках продажу у різних районах міста Києва. Із них 8 кіосків “Преса” та 12 розкладок на станціях метро, у супермаркетах та інших публічних місцях. Кількість охоплених одиниць продажу – 1840, із них представлених державною мовою – 197, що становить 11% від загальної кількості. Решта представлених одиниць (1,643) видані російською мовою, що становить 89% від загальної кількості”, – написав мовний омбудсмен.

“Як ми бачимо із результатів моніторингу, станом на сьогодні, у точках розповсюдження друкованих ЗМІ на території міста Києва тираж видань недержавною мовою становить основну кількість і значно переважає над кількістю україномовних видань”, – зазначив він.

“І це ситуація в українській столиці, можна лише уявити, що відбувається в регіонах. Це катастрофа! Натомість сьогодні ми чуємо від окремих народних депутатів про наміри скасувати чи відтермінувати ще і цю норму Закону”, – наголосив Уповноважений.

“Ще раз хотів би наголосити, мовний закон ухвалений два роки тому і 2,5 роки часу – цілком достатньо, щоб підготуватися до виконання цієї норми, як, власне, і телеканалам, які до 16 липня цього року мали предостатньо часу для підготовки переходу телеіндустрії на державну мову”, – підкреслив Тарас Кремінь.

“Відповідно статті 25 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка набуває чинності із 1 січня 2022 року, друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою, а у кожному місці розповсюдження друкованих медіа їх частка державною мовою має становити не менше 50%”, – нагадав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Читай у Google News! google news