“Слуги народу” зайняли перші 14 місць в рейтингу за кількістю поданих законопроєктів, що містять корупціогенні складові

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
corruption

Депутати від фракції “Слуга народу” зайняли перші 14 місць у рейтингу за кількістю поданих законопроєктів, що містять корупціогенні складові, повідомляє Інститут законодавчих ідей.

Так, на перших позиціях у рейтингу опинилися депутати від правлячої партії. Зокрема, Данило Гетманцев, який обіймає посаду голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, подав аж 30 корупційних законопроєктів. За ним у рейтингу йдуть член комітету ВРУ з питань свободи слова Андрій Мотовиловець і нардеп Дмитро Наталуха.  До списку також потрапили їх колеги по фракції Бакумов, Клочко, Медяник, Корнієнко, Жмеринецький, Ковальчук, Третякова, Арахамія, Любота, Підласа, Безугла, що випливає з дослідження Інституту.

На 15 місці у топі коррупційних законотворців опинився й голова уряду Денис Шмигаль, за ним слідують представники “Голосу” Рущишин та Железняк. А у третьому десятку рейтингу є представники фракцій “За майбутнє”, “Довіра” та “ОПЗЖ”.

Рейтинг найбільш корумпованих законотворців складається на основі аналізу останніх двох років діяльності нардепів у Верховній Раді. Спеціалісти Інституту законодавчих ідей проаналізували період з вересня 2019 року по червень 2021 року. Загалом  із 2278 поданих законопроєктів, корупційні ризики було виявлено у 257. Найбільша кількість таких законопроєктів стосується промислово-економічної сфери.

У дослідження зазначається також, що рейтинг корумпованості поданих депутатами законів, формується на основі незалежної громадської антикорупційної експертизи законопроєктів, що увійшли до порядку денного Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики.

Читай у Google News! google news
Читай у Google News! google news