Щодо закриття “ліберальних” російських медіа

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
fake russian

А можна я як людина, що останні 7 років працює з українськими та західними ЗМІ, поділюся думками щодо закриття “ліберальних” російських медіа? Як і всі, я бачу в цьому велику загрозу — тільки не для “свободи слова” в росії (самому смішно це писати), а для України, пише Сергій Головач Global Media Manager у Parimatch Tech.

Журналісти “Медузи”, “Еха Москви” та інших “ліберальних” ЗМІ, втративши роботу, навряд чи перекваліфікуються у працівників сфери текстилю, щоб шити лапті та портянки для співвітчизників, які лишилися без одягу після виходу з ринку більшості великих брендів. І навряд чи підуть на автофабрики, щоб виготовляти залізні корита на заміну Honda й Mercedes, які (серед інших) покинули ринок росії, що розкладається монументальними темпами. Ні, вони полізуть сюди, в Україну. Діставши з шафи останні футболки Calvin Klein, ці медіаексперти з цупким московським акцентом і павичевою манірністю прийдуть вчити “молодших братів”, як правильно робити новини та аналізувати світову інформаційну повістку.

Пом’яніть моє слово — знайдеться достатньо “хороших” рускіх, які спробують пустити коріння (метастази) в українському медіапросторі. І знайдуться українські медіа, які братимуть їх на роботу редакторами та з напіввідкритими ротами захоплено надаватимуть для них публічний майданчик.І так, майже все, що виходитиме з ротів цих російських журналістів, буде правильним на папері. Крим — український, росія — агресор, путін — хуйло. Тільки от форма і глибинні змісти, що зчитуватимуться між рядків на підсвідомому рівні, будуть все одно імперськими. Зверхніми. “Великоросскими”.

Їм не вдалося побудувати успішну росію в росії, тому вони захочуть побудувати її тут. Поступово, із ледь помітним вкрапленням своїх наративів. Із гальмуванням нашого неминучого довічного прощання зі спільним інфопростором, який існував на “общепонятном”. Пам’ятаєте історію про те, як треба варити жабу, поволі піднімаючи температуру? І я пам’ятаю.

Але пане Сергію, харизматичний та інтелектуальний експерте, як цьому запобігти? — спитаєте ви. Гнати їх сцяними ганчірками. Розвертати ще на кордоні. Викреслити назавжди. Без винятків. — відповім я.

❌ Не включати в ефіри на 50-метровій плазмі (як це робила Мосейчук із Собчак за кілька днів до війни).

❌ Не давати спецефіри і не брати двогодинні інтерв’ю про їхню “боротьбу”.

❌ Закривати доступ до ведення колонок в українських медіа.

❌ Не дозволяти ставати співведучими подкастів та радіоефірів.

❌ І бити по руках ЗМІ, які вирішать все-таки пустити тарганів у нашу щойно продезінфіковану квартиру!Жоден російський “експерт”, “журналіст” чи “аналітик” не дасть нам актуальної картини щодо України. Тому що вони ніколи не перестануть бачити нас як частину “пост-совєцкого простору”, екс-СНД, “братній народ”. Давайте всі разом прийдемо до усвідомлення, що всі мости навіть із росіянами, навіть “ліберальними”, спалені. А зведення нових неможливе.

Самостійна європейська країна не потребує думок та “експертизи” ИНОСТРАННОГО СРЕДСТВА МАССОВОЙ ИНФОРМАЦИИ, ВЫПОЛНЯЮЩЕГО ФУНКЦИИ ИНОСТРАННОГО АГЕНТА, И (ИЛИ) РОССИЙСКОГО ЮРИДИЧЕСКОГО ЛИЦА, ВЫПОЛНЯЮЩЕГО ФУНКЦИИ ИНОСТРАННОГО АГЕНТА.Ми якось самі розберемося.

Читай у Google News! google news