СБУ тисне на свідків у справах щодо УБД для іноземців, які захищали Україну – Зінкевич

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Служба безпеки України здійснює тиск на свідків, завдяки яким іноземні учасники АТО/ООС можуть отримати статус УБД, заявила медик-доброволець, засновниця Медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич, передає prm.ua.  

За її словами, людей, які захищали Україну, можуть депортувати. “Надзвичайна ситуація. Відбувається прецедент. Як ви знаєте, у нас є батальйон імені шейха Мансура. Це іноземні добровольці, дуже заслужені, ми всі знаємо про них. Це здебільшого чеченці, яким повернення назад в їхню країну немає. Саме для них, для інших таких бійців-іноземців ми вчора приймали важливий закон, щоб вони могли отримати громадянство”, – зазначає Зінкевич.

“Але при цьому вже три місяці здійснюється тиск СБУ на свідків, які свідчили цим бійцям іноземцям для отримання статусу учасника бойових дій. Що буде, якщо вони свідків все ж дотиснуть? Якщо хоча б один свідок відмовиться від одного бійця чеченця, всі, хто отримали УБД завдяки цим свідченням, втратять свій статус”, – застерігає Яна Зінкевич.

“Прецедент відбувся два місяці тому з батальйоном ОУН, коли так само позбавили двох інших бійців вже отриманого заслуженого статусу. Якщо це відбудеться, втратять статус близько 44 осіб, на яких свідчили ці свідки. Це батальйон 8-ий Аратта УДА. І це батальйон Шейха Мансура. І це також медики-добровольці”, – резюмує Яна Зінкевич.

Читай у Google News!