Саміт з путіним буде тоді, коли Зеленський буде готовий здатись під крахом свого рейтингу – Єлісєєв
На Банковій мають завищені очікування щодо переліку візитів та заходів у 2021, пише у своєму Telegram-каналі радник п’ятого президента Порошенка з питань зовнішньої політики Костянтин Єлісєєв.
Єлісєєв зазначає, що у планах Банкової знову немає й натяку на миротворців, “які, поміж іншим, були одним з ключових елементів коаліційної угоди в Німеччині”.
Він також звертає увагу на розбіжності у заявах Офісу Президента та МЗС щодо термінів реалізації так званої Кримської платформи.
“Так і залишилось незрозумілим, як Банкова та Михайлівська координують такий флагманський проєкт як Саміт Кримської платформи, що плутаються навіть у термінах проведення, що, безперечно, помічають і потенційні учасники. І якщо уже йдеться про літо, то сподіваюсь, зміна дати від попередньо анонсованої є результатом консультацій з ключовими стейкхолдерами. І врахований такий важливий фактор як період літніх відпусток”, – наголошує Єлієсєєв.
На американського напрямку в Офісі Зеленського “панує нав’язлива думка про візит та невпинне генерування пустих формальних дорожніх карт”, – констатує радник Порошенка.
Він вважає, що “з важким багажем “антикорупційних успіхів” Зеленський поки не зможе долетіти до Вашингтона – треба визначатись з баластом та ціною квитків”.
“Не менш цікавими є перспективи візиту президента Макрона – чи спрацює хімія перших днів президентства Зеленського хоча б під його екватор? Макрону також потрібні дивіденди від нормандського формату”, – переконаний Єлісєєв.
Він також зауважив, що у планах Банковї на напрямку ЄС так і не знайшлося місця для жодної згадки про саміт Східного партнерства, який має відбутися вже у лютому, та Саміт Україна-ЄС влітку.
“Щодо НАТО, як і передбачалось, навіть в умовах наближення грузинського ПДЧ, Банкова боїться вимовити це словосполучення і очікує на “врахування цілей України” на саміті НАТО”, – пише Костянтин Єлісєєв.
“І, наостанок, з пріоритетів Банкової так і не зрозумів, за що звільнятимуть послів через брак інвестицій в Україну, якщо Офіс не визначає це ключовим напрямком української дипломатії і згадує про торгівлю та експорт в реченнях про Китай, експо в Дубаях та міфічне азійське турне”, – резюмує дипломат.