росія намагається знищити або видавити проукраїнське населення з Криму

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
crimea

Україна має розпочати розслідування щодо демографічної ситуації в окупованому Криму, через політику Російської Федерації, яка намагається змінити склад населення на півострові. Про це заявила керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, повідомляє ua.krymr.com.

За її словами, кремль намагається регулярно переселяє до окупованого Криму росіян, щоб збільшити кількість проросійського населення на півострові. “Стратегічне завдання Російської Федерації – змінити склад населення. В сенсі і фізично, і свідомість. Здебільшого те, що ми можемо фіксувати, один з напрямків – це переміщення мілітаризованого населення. Мова йде про військових, також про силові структури. Більш того, оскільки росія формально вважає це своєю територією, то вони переміщуються вже не як у відрядження, а на постійну роботу, тобто переміщуються вже зі своїми сім’ями”, – резюмувала правозахисниця.

“Якщо мова йде про одного ефесбешника, то насправді можемо множити на три, бо він, наприклад, приїжджає з дружиною та дитиною”, – пояснила Скрипник.

Крім того, вона заявила, що в росії триває пропаганда і пряма агітація щодо переїзду до Криму. “Важливою тенденцією на тлі всього цього є те, що вона [росія – УТ], в принципі, намагається знищити або видавити проукраїнське населення”, – каже Скрипник.

За її словам, допомогти у розслідуванні та фіксації демографічної ситуації в окупованому Криму має закон про покарання за воєнні злочини. Скрипник підкреслила, що він був ухвалений у другому читанні, але вже пів року лежить без підпису Президента

Читай у Google News! google news