Комуністична партія Чехії реалізує російську політику

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

росія здійснює активний вплив на Чехію за допомогою широкого інструментарію, розповіла україністка, редакторка “Українського журналу”, який виходить у Чехії, Ленка Віх в інтерв’ю для texty.org.ua.

“Зі звітів чеської контррозвідки випливає, що росія впливає на Чехію різними інструментами, і лише відстежуючи увесь цей інструментарій, можна приблизно зрозуміти шпигунські цілі Москви. Це й інформаційний вплив – вкидання в чеський інфопростір тем, пов’язаних із закордонною політикою, метою яких є вплив на внутрішню політику держави. Це й монополія на історію – до речі, контррозвідка вперше минулого року визнала, що сучасне подання історії, як її вчать у школах, дуже близьке до совєтської інтерпретації”, – зауважила Віх.

Серед інструментів Москви – також і контакт із громадськими організаціями, політиками й урядовцями, наголосила редакторка. “Вони часто не усвідомлюють, що якщо російські “дипломати” отримують із різних джерел велику кількість інтерної інформації, тобто, інформації невідкритого характеру, хоч і не з грифом секретно – то їм уже не потрібно красти секретну інформацію”, – пояснила Віх.

Але одною з найбільших проблем є контроль росіян над чеськими приватними підприємствами, які опинилися в корупційних скандалах. підкреслила вона. “російський інвестор, часто колишній співпрацівник спецслужб, захований за чеськими підставними особами чи офшорами, перехоплює підприємство, яке намагається отримати державні замовлення, наприклад, від Міністерства оборони чи внутрішніх справ. На таких підприємствах можуть на менеджерських посадах працювати особи з не найкращою репутацією, які раніше фігурували в корупційних скандалах, – розповіла редакторка.

Таким чином росія отримує доступ до великої кількості копромату, який має потенціал послабити чехів, пов’язаних із корупційними справами. А ними часто є політики, урядовці, зауважила Віх.

росія має важелі впливу у чеських уряді та парламенті.В уряді є такі особи, як міністриня промисловості та торгівлі Матра Новакова, яка нещодавно дала інтерв’ю російському телеканалу “Спутнік” – і, мабуть, не очікувала, що це викличе здивування. Провину за це взяла на себе її прес-секретар, але хіба можливо, аби політик на такій посаді міг не розуміти, що таке “Спутнік”?”, – підкреслила Віх.

Аналогічно у чеському парламенті, додає редакторка. “Є партії – як, наприклад, комуністична – у яких реалізується не чеська, а російська політика. Причому, вони не лише зачаровані політикою Москви, вони самі вкидають у чеський простір московські наративи. Є Партія прямої демократії, якій вигідно паразитувати на московських планах, бо саме ненависть до мігрантів і Заходу як такого їх привела в Парламент. Є в Парламенті нова партія Пірати, де є як проросійські чи потенційно проросійські депутати, так і явно проєвропейські. І так – у кожній партії. Незважаючи на те, йдеться про лівих чи правих”, – розповіла вона.

Як повідомлялося раніше, у Чехії діяв потужний центр російських кібератак. Чехія – не єдина країна, в якій спостерігається активність Москви. Зокрема цікавить агентів Фінляндія. Крім цього, рф може використовувати штаб-квартиру російського Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) в Будапешті для шпигунства у Європі.

Читай у Google News!